Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

delvine

Dogjën 80 hektar kullotë, arrestohen për zjarrvënie dy persona në Delvinë

Policia ka ndaluar  dy persona të cilët dyshohen se janë autorë të diegies së një sipërfaqe të gjerë toke në fshatin Kalasë të Delvinës....

“Qirje Dules i dhashë nënkryetarin e Parlamentit”, Rama: Më tha nuk bashkëjetoj unë me fashistët e PDIU

Nga qyteti i Delvinës, aty ku po zhvillon takimin elektoral të rradhës, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Vangjel Dulen, duke thënë se shkoi me...

Arrestohen 3 punonjës policie, si fshehën një rast flagrant në Delvinë (EMRAT)

“Punonjësit e policise N/Komisar Artan Alinani, Inspektor Osman Tozo, Inspektor Shkëqim Vrapi kanë kryer veprat penale “Shperdorimi i detyrës”, kryer ne bashkëpunim, dhe “Falsifikimi...

Ndalohet me makinë, shoferi grushta policëve në qendër të qytetit

Shefi i Qarkullimit i Delvinës, Artan Halinani dhe polici Artan Kaso ka rënë pre e sulmit të një shoferi ditën e sotme. ...

Vidhte limona në baçen e komshiut, arrestohet në flagrancë 39 vjeçari

Një shtetas është arrestuar në flagrancë nga policia e Vlorës duke vjedhur limona nga baçja e komshiut në fshatin Rusan të Delvinës. ...

Pi dhe rreh keq nënën e tij 78 vjeçare, arrestohet 52 vjeçari

Shtetasi, Shkëlqim Ymeri, 52 vjeç, është arrestuar nga policia, pasi nën efektin e pijeve alkoolike, ai ka rrahur nënën e tij, Xh.Sh. 78 vjeçe. Pasi...

Lajmet e fundit