Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

DELTA

Varianti indian i Covid “kërcënon” të pavaksinuarit, dyfish më i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Sipas të dhënave të fundit rezulton se variant indian, ose ndryshe Delta është më infektues dhe shkakton simptoma më të rënda tek personat të...

OBSH thirrje Europës: Mos përsërisni “gabimin” e verës së kaluar, varianti indian i Covid po përhapet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se vaksinimi i të gjithë popullatës është ende larg dhe u ka bërë thirrje vendeve që të vazhdojnë...

FNSH, DELTA dhe Policia Kufitare në aksion, ‘bllokohet’ vija bregdetare e Shqipërisë

FNSH, DELTA dhe Policia Kufitare kanë ndërmarrë një plan të veçantë masash për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike. Këto tre njësi...

Lajmet e fundit