Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

DELTA

E konfirmon Ministria e Shëndetësisë: Varianti DELTA i Covid ka mbërritur në Shqipëri!

Ministria e Shëndetësisë konfirmon prezencën e variantit Delta të Covid-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë sot të ditur se në...

Rakacolli e shqetësuar për rritjen e rasteve të reja, Alimehmeti tregon pse Delta na infekton më shpejt se variantet e tjera

Tema kryesore në vend është varianti i ri i Covid, Delta, i cili erdhi nga Britania dhe në Indi mori një zhvillim më agresiv...

Nis të hënën java e vaksinimit të hapur +18 vjeç, apeli i ministres: Merrni sa më shpejt dozën sepse ka një alert të prezencës...

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, sot ka inspektuar nga afër procesin e vaksinimit pranë ambienteve të stadiumit “Air Albania”, nga ku ka bërë me...

“Kemi dyshime për variantin Delta”, flet ekspertja e ISHP: Janë dërguar monstra në Berlin, qytetarët të vaksinohen

Ekspertja e Instituti i Shëndetit Publik (ISP), Iris Hatibi ka folur në lidhje me dyshimet që ka se virusi Delta ka mbërritur në vendin...

“Zhurma” për virusin Delta, epidemiologu jep lajmin e MIRË: Kush e kaluar Covid-19 ose është vaksinuar, ka krijuar imunitet ndaj varianteve të reja

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, thotë se të gjithë personat që e kanë kaluar covid-19 ose janë vaksinuar, kanë krijuar imunitet. Ai publikon studimin e...

Paralajmërimi i ekspertëve: Mund të prekeni nga dy variante të COVID-it njëkohësisht, 90 vjeçarja nga Britani vdiq pasi u infektua nga Alpha dhe Beta

Ekspertët kanë paralajmëruar qytetarët se mund të preken njëkohësisht nga dy variante të koronavirusit.Një 90 vjeçare me origjinë britanike humbi jetën në mars të...

Manastirliu: Kemi sinjale se variant “Delta” ka mbërritur në Shqipëri, disa mostra do dërgohen në Gjermani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu sot ka inspektuar nga afër procesin e vaksinimit në një qendër shëndetësore në Sauk, nga ku ka bërë me...

80 raste të variantit indian, ky shtet vendos masa të rrepta anti-Covid

Qyteti më i madh i Australisë, Sidnei, është vendosur nën bllokim të rreptë të masave anti-Covid për dy javë. Masate  reja kanë hyrë në fuqi...

OBSH: Vaksinat, shumë efektive kundër variantit indian të koronavirusit

Varianti Delta i koronavirusit është kthyer në një kërcënim të ri, pasi në të gjithë botën janë shkaktuar rritje të numrit të rasteve së të...

Skënder Brataj jep ALARMIN: Rrezikohemi nga varianti DELTA i Covid

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka deklaruar se heqja e masave anti-Covid 100% nuk do të ndodhë as këtë verë. Ai u shpreh se...

Lajmet e fundit