Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

DELTA

Ky shtet vendos masa të reja: Pasaporta e vaksinimit edhe për fëmijët nga 3 vjeç e sipër

Duke marrë parasysh përhapjen e variantit të ri të Covid-19, “Deltës”, qeveria e Izraelit një ditë më parë ka miratuar masat e reja për...

Përhapja e “Deltës” panik në Gjermani, vendi rikthen përsëri karantinën për këtë shtet

Duke filluar nga dita e sotme në Gjermani hyn në fuqi karantina e vendosur para disa diitësh për të gjithë ata udhëtarë të cilën...

Fauci i shqetësuar, paralajmëron variantin tjetër të Covid-19: Jemi në telashe, do të jetë më keq se Delta

Epidemiologu Anthony Fauci ka dhënë alarmin e ri se mutacioni i ardhshëm i Covid-19 do të jetë më i rrezikshëm dhe ngjitës se variant...

Varianti Delta do të mbyllë shkollat? Ministrja Kushi zbulon se çfarë do të ndodhë me 1 shtator

Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka publikuar sot disa foto nga procesi për përgatitjen e klasave dhe ambienteve shkollorë për vitin...

Shpërthimi më i madh i Covid që nga koha e Wuhanit, miliona kinezë futen në “Lock-down”

Varianti Delta ka arrtitur në më shumë se 20 qytete dhe në një duzinë pronvicash në Kinë. Administratat lokale po kryejnë testime masive dhe...

Ishin të vaksinuar, rezultojnë me “Delta” 200 punonjës të dy spitaleve në SHBA

Më shumë se 200 punonjës në dy spitalet kryesore në San Françisko, në shtetin perëndimor të Kalifornisë, kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin, njofton gazeta...

OBSH: Covid-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

Varianti Delta i COVID-19 është një paralajmërim për botën për të shtypur virusin shpejt para se të pësojë mutacione sërish për t'u shndërruar në...

Ishin vaksinuar me dy doza Pfizer, zbulohen dy raste me variantin “Delta” në Pogradec

Dy raste me variantin “Delta” janë konstatuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për një familje në një fshat të Pogradecit, e cila është kthyer pas në...

Delta sapo u konfirmua në Shqipëri, por Britania e Madhe po heton për një variant të ri

Agjencia e Shëndetit Publik në Angli njofton se ka nisur testimin laboratorik për një variant të ri të koronavirusit të quajtur B.1.621. 16 raste të...

U konfirmua prezenca e variantit Delta, Ministria publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë thotë se 22 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Fatmirësisht, gjatë ditës së...

Lajmet e fundit