Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

DELTA

Manastirliu diskuton me ekspertët e Komitetit: Në Shqipëri janë përhapur Delta dhe Omicron, domosdoshmëri vaksinimi dhe doza përforcuese

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, është takuar sot me ekspertët e Komitetit Teknik dhe kanë diskutuar për përhapjen e pandemisë së Covid në vendin...

Studimi: Infektimi me Omicron mund të rrisë imunitetin ndaj Deltës

Studiuesit në Afrikën e Jugut kanë gjetur se ata persona që janë infektuar me variantin Omicron të koronavirusit kanë më shumë imunitet ndaj variantit...

Johnson i shqetësuar: Omicron më i transmetueshëm se Delta

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka deklaruar se bazuar nga të dhënat e para thuhet se varianti “Omicron” është më i transmetueshëm se Delta. Zëdhënësi i...

E trishtë/ Humb jetën shqiptari në Itali, iu përkeqësua gjendja pas infektimit me variantin Delta (FOTO)

Një 39-vjeçar shqiptar në Pieve di Soligo, Itali ka humbur jetën si pasojë e infektimit me variantin Delta të Covid-19. Mediet në Itali shkruajnë se...

Njerëzit e infektuar me Delta e transmetojnë virusin dy ditë para se të shfaqin simptoma

Njerëzit e infektuar me variantin Delta të coronavirusit mund ta transmetojnë sëmundjen 2 ditë para se të shfaqin simptomat e para! Të paktën në...

Studimi i izraelitëve: Imuniteti natyror ofron mbrojtje me të gjatë dhe më të fuqishme kundër infektimit nga Delta, edhe sesa dy doza të Pfizer

Një studim i fundit i realizuar në Izrael ka dalë në përfundimin se, imuniteti natyror ofron mbrojtje me të gjatë dhe më të fuqishme...

“Delta” në Shqipëri, epidemiologu Alimehmeti: Efektiviteti i vaksinave ka rënë, por janë i vetmi mjet! Transmetueshmëria është më e lartë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se efektiviteti i vaksinave kundër covid-19 ka rënë, por sipas tij vaksina është mjeti dhe këshilla numër një për t'u...

Si duket varianti “Delta” i coronavirusit te fëmijët?

Ndryshe nga versionet e mëparshme të coronavirusit, të cilët, në pjesën më të madhe i lanë fëmijët rehat, varianti i ri Delta po bën...

“Delta” përhapet me shpejtësi në Kosovë, autoritetet: Vaksinohuni, ju dhe të afërmit tuaj! Është masa më efikase

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se varianti Delta i COVID-19 po shënon shifra alarmante të përhapjes me shpejtësi në vend....

Rritja e infektimeve, Silva Bino: Shumica e rasteve të reja janë të pavaksinuar me variantin Delta

Në Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të shtuara me COVID 19 i përkasin moshave të reja dhe kategorisë mbi 70 vjeç që janë të...

Lajmet e fundit