Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

Delina Ibrahimaj

Emetimi i Eurobondit, Ibrahimaj: 114 u ofruan të investonin, borxhi do të justifikohet me rritje ekonomike

Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për emetimin e Eurobondit me vlerë 650 mln euro. Ajo tha...

Ku shkuan 5.6 miliardë lekë? Vojo Bregu kap gabimin “e kripur” tek ministrja Ibrahimaj

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vojo Bregu, duke krahasuar postimet e dy ministreve të kabinetit Rama ka kapur një gabim i...

Debate në komisionin e Ekonomisë për projektbuxhetin, Tabaku “përplaset” me Ibrahimajn: Po drejtoheni me arrogancë…

Me debat po zhvillohet komisioni i Ekonimisë, ku ka pasur një përplasje mes ministres Delina Ibrahimaj dhe deputetes së PD, Jorida Tabaku. Ibrahimaj po diskuton...

Nga sektori i kulturës tek pastrimi i mjedisit, ministrja Ibrahimaj prezanton projektbuxhetin e 2022

Ministrja e Ekonomisë dhe Financës, Delina Ibrahimaj në Komisionin e Ekonomisë ka prezatuar projektbuxhetin e vitit 2022. Ibrahimaj teksa prezantonte projektin është shprehur se 1...

700 milionë euro borxh, Ibrahimaj në Komision: Na duhen për të paguar huan e marrë më herët

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ekonomisë,ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ka listuar të gjitha arsyet se pse Shqipëria po merr...

Delina Ibrahimaj u bë ministre e Financave, zgjidhet drejtori i ri i Përgjithshëm i Tatimeve (EMRI)

Ceno Klosi do të jetë drejtori i ri i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai është emëruar në këtë post një muaj e gjysmë pasi ish-drejtoresha...

Soreca takon ministren e Financave: Luftoni pastrimin e parave, nëse doni të futeni në Bashkimin Europian!

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar këtë të hënë me ministren e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj. Soreca shkruan se, është...

Ambasadoja e SHBA takon ministren e re të Financave: Luftoni korrupsionin dhe pastrimin e parave, nëse doni investime amerikane

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, thotë se ka takuar dje ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, për ta uruar për detyrën,...

Profilet/ Kush janë ministret e reja të qeverisë?! Nga biznesmenia e Shkodrës tek drejtoresha e Bujqësisë

Kabineti i ri qeveritar do të ketë dhe 4 ministre të reja gati të panjohura për publikun. Kryeministri Edi Rama edhe një herë ka treguar...

Sot afati i fundit, Ibrahimaj sqaron: Çfarë duhet të bëjnë bizneset që të mos penalizohen me 50 mijë lekë për punonjës, për mosaplikim ndihme

Data 5 qershor është afati i fundit i aplikimit online, pa penalitet për tatimpaguesit, të cilët nuk kanë plotësuar ende kërkesën për përfitim të...

Lajmet e fundit