Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Delina Ibrahimaj

“Kufiri 2 milionë euro”, amnistia fiskale, Ibrahimaj zbulon detajet: Do të ngrihet një njësi speciale për të certifikuar të ardhurat

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë prezantimit të projektligjit për Amnistinë Fiskale tha se ajo do të aplikohet për nëntë muaj. Sipas ministres kjo amnisti...

Dashnor Sula: Ministrja Ibrahimaj konfirmoi se krimi ekonomik me kompanitë guaskë është lejuar nga qeveria

Deputeti demokrat Dashnor Sula ka reaguar pas deklaratave të ministres së Financave Delina Ibrahimaj, e cila pranoi sot se 34 kompani të përfshira në...

“Ka performancë të dobët”, Ibrahimaj: Do të nisim mbledhjen e taksës së pasurisë, ja nga do t’ja fillojmë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, bëri me dije se po merren me hartimin e një ligji të ri për mbledhjen e taksës...

Ibrahimaj: S’ka monopol, janë 18 kompani të furnizimit me naftë me shumicë (Përgjigja për Erion Braçen)

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, ka folur në një intervistë për “Zërin e Amerikës” mbi krizën energjitike dhe rritjen e çmimit të karburanteve. E pyetur...

Ministrja e Financave: Çmimet e këtyre katër produkteve do të caktohen sot

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj në një konferencë ka treguar për katër produktet, çmimi i të cilëve do të caktohet sot nga Bordi i...

Rritja e çmimeve mbush arkën e shtetit me rreth 2 miliardë lekë, Ibrahimaj: Reduktuam shpenzimet për të financuar paketën e rezistencës

Me plot 1.9 miliardë lekë janë rritur të ardhurat buxhetore, për shkak të rritjes së çmimeve për periudhën e tremujorit të parë të 2022. Ministrja...

Furtuna e KRIZËZ “ngre në këmbë” qeverinë, Rama nxjerr për “inspektim” në supermarkete ministrat

Teksa vendi po përballet me rritje çmimesh, për shkak edhe të luftës që ka nisur në Ukrainë dhe krizëz që ka sjellë kjo në...

Rama “inspektoi” marketin e lagjes, Berisha e krahason me diktatorin rumun: Ka imituar Çausheskun

Kryeministri Edi Rama këtë të dielë vizitoi një market lagjeje për të parë çmimet e produkteve bazë. I shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë dhe...

“Kush merr 140 euro në muaj nuk quhet i varfër”, ministrja i shmanget pyetjes për deklaratën që u bë virale: Sot jemi për të...

Deklarata e djeshme e ministres Delina Ibrahimaj ku tha se “personat që marrin 140 euro nuk quhen të varfër”, është bërë virale në rrjet. E...

Mblidhet Bordi i Monitorimit dhe Transparencës për produktet e shportës, ministrja Ibrahimaj: U dakordësua që të ulet marzhi i fitimit

Ditën e sotme është mbledhur Bordi i Monitorimit dhe Transparencës për çmimet e produkteve të shportës, i cili do të shërbejë për të përcaktuar...

Lajmet e fundit