Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

Delina Ibrahimaj

Rama thirri ambasadorët për të diskutuar për amnistinë fiskale, s’shkon vetë në takim, dërgon Ballën e Ibrahimajn

Sot ishte njoftuar se do të mbahej një takim mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorëve të BE dhe Britanisë, ku do të diskutohej për...

“Kur i ka thënë “jo” Ramës?” Ibrahimaj: Ka raste që patjetër ka pasur debate të forta për një vendimmarrje

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj  foli për situatën, krizën si dhe për paketën anti-krizë që qeveria prezantoi pak ditë më parë. Madje ajo e ftuar...

Ibrahimaj: Do të rrisim pagën minimale dhe pensionet, përfitojnë rreth 900 mijë qytetarë (Çfarë ndodh me Bordet)

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, bëri publike vendimet e marra pas mbledhjes së Këshillit të ministrave. Ajo deklaroi se pensionet do të...

Ministrja Ibrahimaj: Këtë vit kemi patur perfomancën më të mirë ekonomike, indeksim 6% për pensionet

Ministrja e  Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, deklaroi sot se vendi ynë ka patur performancën më të mirë ekonomike, pavarësisht krizës dhe  rritjes së...

“Të dalin të punojnë”, Braçe debat me ministren Ibrahimaj në Komisionin e Ekonomisë: Të nxjerrim 70 vjeçarët në punë?! Faturoni energjinë e luksit

Deputeti socialist Erion Braçe ka debatuar sot me ministren e Financave, Delina Ibrahimaj, në Komisionin e Ekonomisë, teksa po diskutohej për paketat e ndihmës...

Qeveria “hap qesen”, gati paketa 5 milionë euro për përballimin e krizës ekonomike

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë për rishikimin e buxhetit për vitin 2022, ka bërë me dije se qeveria...

Ibrahimaj: Të ardhurat në buxhet për 7-mujorin, 326.7 miliardë lekë

Të ardhurat totale të mbledhura në buxhet për 7-mujorin e vitit 2022 u realizuan në masën 326.7 miliardë lekë ose 104 % të planit...

“Jo perceptime lart e poshtë”, ministrja e Financave: Të gjithë sektorët e turizmit me rritje, punësimi u rrit me 16%

Sezoni turistik në Shqipëri është në ditët më të mira, sipas disa të dhënave të publikuara nga ministrja e Financave Delina Ibrahimaj. Mesa duket, e...

E-Albania jashtë funksionit, ministrja e Financave bën njoftimin e rëndësishëm për bizneset në vend

Ministria e Financave ka shtyrë afatin për depozitimin e pasqyrave financiare për aq ditë sa nuk ka funksionuar portali qeveritar e-Albania. Ka qenë ministrja e...

“Kufiri 2 milionë euro”, amnistia fiskale, Ibrahimaj zbulon detajet: Do të ngrihet një njësi speciale për të certifikuar të ardhurat

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë prezantimit të projektligjit për Amnistinë Fiskale tha se ajo do të aplikohet për nëntë muaj. Sipas ministres kjo amnisti...

Lajmet e fundit