Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Delina Ibrahimaj

Bordi favorizon kompanitë e shitjes së karburantit? Ministrja Ibrahimaj: Ju sfidoj ta vërtetoni! Ka ulur marzhet e tregtimit

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, deklaroi se Bordi i Transparencës vepron duke iu referuar fakteve. Gjatë një konference për mediat, ku ishte i...

Ministrja Ibrahimaj: Qeveria s’do japë më borxhe për bashkitë që nuk kanë qëndrueshmëri financiare

Me debat është zhvilluar Komisioni i Ekonomisë lidhur me deficitin dhe borxhin e parashikuar në projektligjin “për buxhetin e vitit 2023”. Ministrja e Ekonomisë Delina...

“Parashikohet rritje ekonomike me 2.6%”, prezantohet projektbuxheti për 2023-in, Ibrahimaj: Besojmë se inflacioni do të ulet

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, ditën e sotme në Konferencën e Kryetarëve, prezaktoi projekt-buxhetin për vitin 2023. Ibrahimaj tha se pas një viti me norma...

Vendimet e qeverisë, Ibrahimaj: Miratuam buxhetin për vitin 2023, parashikojmë rritje ekonomike

  Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha se qeveria ka miratuar buxhetin për vitin 2023. Në fjalën e saj ministrja Ibrahimaj tha se prritet që të...

Rriten të ardhurat në 8 mujorin e parë të vitit, Ibrahimaj: Kjo ka ardhur nga rritja e çmimeve, por edhe…

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj tha sot se janë rritur me 15.9%  të ardhurat e vendit në 8 muajt ee fundit lidhur me vitin...

Rama thirri ambasadorët për të diskutuar për amnistinë fiskale, s’shkon vetë në takim, dërgon Ballën e Ibrahimajn

Sot ishte njoftuar se do të mbahej një takim mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorëve të BE dhe Britanisë, ku do të diskutohej për...

“Kur i ka thënë “jo” Ramës?” Ibrahimaj: Ka raste që patjetër ka pasur debate të forta për një vendimmarrje

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj  foli për situatën, krizën si dhe për paketën anti-krizë që qeveria prezantoi pak ditë më parë. Madje ajo e ftuar...

Ibrahimaj: Do të rrisim pagën minimale dhe pensionet, përfitojnë rreth 900 mijë qytetarë (Çfarë ndodh me Bordet)

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, bëri publike vendimet e marra pas mbledhjes së Këshillit të ministrave. Ajo deklaroi se pensionet do të...

Ministrja Ibrahimaj: Këtë vit kemi patur perfomancën më të mirë ekonomike, indeksim 6% për pensionet

Ministrja e  Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, deklaroi sot se vendi ynë ka patur performancën më të mirë ekonomike, pavarësisht krizës dhe  rritjes së...

“Të dalin të punojnë”, Braçe debat me ministren Ibrahimaj në Komisionin e Ekonomisë: Të nxjerrim 70 vjeçarët në punë?! Faturoni energjinë e luksit

Deputeti socialist Erion Braçe ka debatuar sot me ministren e Financave, Delina Ibrahimaj, në Komisionin e Ekonomisë, teksa po diskutohej për paketat e ndihmës...


Lajmet e fundit