Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

delegacion

BE njeh protestën e Berishës më 6 dhjetor: Policia të sigurojë Samitin, por të respektohen edhe të drejtat dhe liritë e qytetarëve

Bashkimi Europian e konsideron protestën e thirrur nga opozita në 6 dhjetor si një ushtrim i lirive të ligjshme të qytetarëve, që duhet të...

Meta pret delegacionin e “Aleancës për Shqiptarët” në Maqedoninë e Veriut: PL mbështet përmirësimin e pozitës dhe të drejtave të shqiptarëve

Kreu i PL, Ilir Meta ka tgakuar sot delegacionin e “Aleancës për Shqiptarët” në Maqedoninë e Veriut. Meta me anë të një postimi në rrjetet...

Pas Pelosit, një delagacion me zyrtarë të lartë amerikanë shkojnë në Tajvanin

Një delegacion i Kongresit Amerikan ka mbërritur për një vizitë të paparalajmëruar në Tajvan, 12 ditë pas një turneu në ishull nga kryetarja e...

Delegacionet mblidhen në Turqi, Ukraina “dy hapa” larg marrëveshjes me Rusinë për eksportin e grurit

Ukraina është "dy hapa larg" për të arritur një marrëveshjeje me Rusinë për të eksportuar grurë ukrainas në tregjet ndërkombëtare. Lajmin e ka bërë me...

Rifilluan bisedimet Rusi-Ukrainë pas pushimit teknik, delegacionet sërish në tryzën “online”

Kanë rinisur negociatat “online” ndërmjet delegacioneve të Ukrainës dhe Rusisë. Ky lajm është bërë me dije nga një një anëtar i delegacionit të Kievit,...

Përballë njëri-tjetrit, publikohen pamjet nga takimi i delegacionit Ukrainë-Rusi, ministri bjellorus: Jeni plotësisht të sigurt këtu

Janë publikuar pamjet e para nga takimi mes delegacionit të Ukrainës dhe Rusisë, të cilët po zhvillojnë një takim në Bjellorusi. Në video shihen zyrtarët...

Këshilli Europian anullon delegacionin e vëzhgimit për zgjedhjet e 30 qershorit (ARSYEJA)

Këshilli i Europës ka anulluar delegacionin e vëzhgimit që ishte programuar për zgjedhjet e 30 Qershorit  në Shqipëri. Sipas KiE, shkak...

Meta pret delegacionin e lartë të SHBA: Zgjidhja sa më e shpejtë e krizës aktuale dhe nevoja për reflektim të menjëhershëm…

Zhvillimet e brendshme politike, zgjidhja sa më e shpejtë e krizës aktuale dhe nevoja për reflektim të menjëhershëm, zbatimi e implementimi i reformës...

Protesta e opozitës, reagon delegacioni i BE në Tiranë: Dhuna nuk tolerohet, bëjmë thirrje…

Delegacioni i Bashkimit Europian ka reaguar për protestën e mbrëmshme të opozitës.   Mes të tjerash delegacioni bën me dije se...

Një delegacion për sigurinë i SHBA-ve viziton sot Kosovën

Një delegacion i Këshillit Kombëtar të Sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Punë të Evropës, kanë ardhur në një vizitë në Ballkan....

Lajmet e fundit