Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

dekorimi i ballisteve

Pëllumb Xhufi kundër Bujar Nishanit: Po sillet si kryetar partie

Historiani Pëllumb Xhufi ka kritikuar vendimin e presidentit Bujar Nishani për dekorimin e anëtarëve të Ballit Kombëtar dhe deklaratën e bërë sot ku pretendonte...

Akuzat për dekorimin e 67 ballistëve, reagon Nishani: Ata ishin luftëtarë të lirisë kundër nazi-fashizmit

Presidenti Bujar Nishani ka reguar sot pas akuzave për dekorimin e 67 ballistëve të vrarë gjatë luftimeve me partizanët. Nishani i quan ata luftëtarë...

“President ballist”, reagon ashpër zv/ministri: Thikë pas shpine dhe tradhëti ndaj LANÇ-it

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar ashpër pas dekorimit në fshehtësi që Presidenti Bujar Nishani i bëri 67 ballistëve të vrarë në përplasjen...

Lajmet e fundit