Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

dekorate

Në përvjetorin e përfshirjes në UNESCO, Meta dekoron grupin polifonik dhe artistët e Sarandës

Presidenti Ilir Meta në një ceremoni të zhviluar sot në Kalanë e Lëkurës  ka dekoruar grupin polifonik dhe artistë të shquar të trevës së...

Humbi jetën dy vite më parë, Meta vlerëson me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” Majorin Klodian Tanushi, i rënë heroikisht në krye të detyrës...

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka vlerësuar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”, Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi (pas vdekjes). Meta në fjalën...

Meta dekoron me titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ambasadoren kroate: Spikati në Shqipëri për kontributin e çmuar

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekoruar sot me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ambasadoren e Kroacisë, Sanja Bujas-Juraga. ...

Meta dekoron senatorin italian, merr pjesë Basha dhe Berisha

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i akordoi senatorit Pier Ferdinando Casini dekoratën e lartë “Nënë Tereza”. Në ceremoninë e organizuar në...

Presidenti Meta i akordon ish-kryeministrit të Italisë dekoratën e lartë “Nënë Tereza”

Presidenti Ilir Meta i akordon ish kryeministrit të Italisë, Massimo D'Alema dekoratën e lartë "Nënë Tereza". Në ceremoninë e organizuar në...

Lajmet e fundit