Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

dekorata

Meta vlerëson me dekorata e tituj Prekë Calin dhe atdhetarë të tjerë të shquar në Malësinë e Madhe

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vlerësuar disa figura të shquara në Malësinë e Madhe. Kreu i Shtetit dha dekoratën “Nderi i Kombit” për Calin...

“Pse nuk e dekorove gazetën për 30 vjetor”, ironia therëse e Ylli Manjanit: Nikollë, dekoratën e Koha Jonë e mori Vasili… Laçi, pas vdekjes

Nikoll Lesi, botuesi i gazetës “Koha Jone” që këtë vit festoi 30 vjetorin e themelimit të saj, i ka shkruar dje një letër Presidentit...

Presidenti Meta vlerëson heroin Arjan Sala me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”: Njerëz të tillë i bëjnë nder kombit!

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” heroin Arjan Sala, i cili humbi jetën pak javë më parë teksa u...

Ish- i burgosuri Gëzim Peshkëpia i dorëzon Dekoratën Ilir Metës: Më përvelon dorën, kur të njëjtën e ka dhe krimineli Mehdi Bushati!

Ish-burgosuri politik Gëzim Peshkëpia lajmëron se do t’i kthejë Dekoratën “Kaloresi i urdherit Gjergj Kastrioti-Skenderbeu”, Presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit pak ditë...

Ironia me Presidentët e Shqipërisë ndër vite: Shpërndanin dekoratën ‘Naim Frashëri’ dhe kishin harruar të dekoronin vetë Naimin

Shpeshherë kemi dëgjuar që Presidentët e Shqipërisë të nderojnë me dekoratën "Naim Frashëri" shumë personalitete të artit, shkencës, arsimit apo kulturës për vepra dhe...

Lufta ndaj ekstremizmit, komuniteti bektashi vlerësohet me dekoratë nga SHBA

Komuniteti bektashian dhe Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve është vlerësuar ditën e sotme me dekoratë nga amerikanët. Vlerësimi i dhënë për Kryegjyshatën...

Jo vetëm Presidenti Meta, tani dekorata jep edhe Rama (VENDIMI)

Tashmë medaljet dhe dekoratat nuk do të jepen më vetëm nga Presidenti i Republikës. Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave ditën...

Ceremonia jubilare, Universiteti Mesdhetar mbush 10 vjeç, Presidenti vlerëson me 3 dekorata pedagogë të mirënjohur të UMSH

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë mbush 10 vjet nga dita e themelimit të tij. Në një ceremomni jubilare që bëri bashkë qindra të ftuar UMSH...

Lajmet e fundit