Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

deklarate

Ajo çfarë i shkruan në WhatsApp miku i tij Astrit Patozit do t’i therë Bashës, zbulon kush do t’i fitojë zgjedhjet

Emrin e autorit nuk po e them sot për dy arsye. E para, se nuk e kam marrë lejen e tij dhe nuk...

Provimet e shtetit, ministrja e Arsimit “porosi” maturantëve

Ditën e nesërme gjimnazistët në gjithë Shqipërinë do zhvillojnë provimin e parë të maturës shtetërore. Provimet e detyrueshme fillojnë me gjuhën...

Dhjetëra demokratë në spital të helmuar, Basha deklaratë urgjente për gazetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha lajmërohet se do japë një deklaratë për mediat në orën 15:00. Kujtojmë se dhjetëra demokratë...

Meta flet për herë të fundit si anëtar i LSI dhe përcjell një vendim të rëndësishëm

Presdenti i ri i Shqipërisë Ilir Meta sot ka bërë deklaratën e fundit si anëtar i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë...

U tall me priftërinjtë, sot hoxhë Ahmed Kalaja bën një paralajmërim të “frikshëm”: Kush guxon të prek të krishterët, të kalojë mbi trupat tanë

Pa kaluar mbi trupat tonë dhe pa kaluar mbi gjakun tonë nuk mund ta arrijë një gjë të tillë, sepse atë që e...

Gjergj Bojaxhi deklaron publikisht: ‘Sfida për Shqipërinë’ do të futet në garën elektorale, por me një objektiv të qartë

Dyshime për hyrjen e partive në zgjedhjet e ardhshme kanë qenë të shumta, siç është dhe rasti i partisë “Sfida për Shqipërinë”. ...

PD, Zhupa: Ja si i shpërbleu qeveria me tendera 4 persona me lidhje politike me maxhorancën

Partia Demokratike nëpërmjet anëtares së Këshillit Kombëtar, Ina Zhupa, ka akuzuar sot gjatë një deklarate për media, maxhorancën, që sipas saj ka shpërblyer me...

Lajmet e fundit