Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

deklarata

Helmimi i zyrtarëve të KQZ në Prishtinë, kërcënon ministri serb: Në Kosovë mund të shpërthejë zjarri!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas incidentit në Prishtinë ku disa zyrtarë të KQZ-së u helmuan nga zarfet me vota...

Mini-shengeni ballkanik dhe Kosova, Vuçiç: Kërkojmë kompromis me shqiptarët  

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm që të vendosë një kompromis me shqiptarët. Me anë të një...

Zgjedhjet në Kosovë, Vjosa Osmani: Gjatë fushatës më kanë kërcënuar mua dhe familjen

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka deklaruar se gjatë fushatës zgjedhore ajo dhe familja e saj janë kërcënuar nga njerëz të panjohur....

Kryediplomati i ardhshëm i BE befason me deklaratën: Kosova nuk do të jetë shtet pa e njohur Kina, Rusia dhe India

Borrell surprizoi anëtarët e Komisionit të Punëve të Jashtme të PE-së se udhëtimin e tij të parë si Komisioner për Zgjerimin do ta bëjë...

Zgjedhjet në Kosovë, përfaqësuesi i BE: Vizita ime e parë do të jetë në Prishtinë

Kandidati për postin e Përfaqësuesit të Politikës së Jashtme të BE-së, pas ikjes së Federica Mogherinit, Josep Borell, ka deklaruar se vizitën e tij...

Deklarata e fortë, Haradinaj: Kurti është mashtrues ndërsa Osmani e paqëndrueshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është mashtrues, ndërsa Vjosa Osmani e paqëndrueshme. ...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, Haradinaj: Vendi rrezikon të qeveriset nga liderë të paqendrueshëm, nuk bëjmë koalicion me partitë e mëdha

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e parlamentit në seancën...

Rasti ‘Reket’, Zaev nuk përmbahet: Një pederast nuk e rrëzon dot Qeverinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se nuk do të lejojë që disa mafiozë, një gazetar i huaj dhe duke i...

Shqiptaro-amerikani kërkesë POLITIKANËVE: S’kemi lekë, por ju paguajmë me GJAK SHQIPTARI, ngrini MEMORIAL për kosovarët e VRARË nga SERBËT në 1919 dhe 1999 (DEKLARATA...

Gjon Juncaj, nuk është një emër i panjohur në Shqipëri. Shqiptaro-amerikani që qëndron në SHBA, tre vite më parë erdhi në vend nga OPDAT,...

Ceremonia në FSK, Veseli: Kufijtë e Kosovës janë të shenjtë, askush nuk i prek!

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ceremonisë në certifikimin e kadetëve të rinj në ushtrinë e Kosovës, deklaroi se shtetin...

Lajmet e fundit