Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

deklarata

Rama, Zaev dhe Vuçiç kërkesë BE dhe SHBA: Na mbështesni ne dhe vendet e tjera të rajonit, kemi potenciale të mëdha (Deklarata-Takimi i ardhshëm)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, kanë zhvilluar sot një takim virtual për...

Manjani e kritikoi, i përgjigjet Meta: E bëra ministër, të mos përdoret për të dëmtuar reputacionin e Presidentit

Meta ka reaguar ndaj kostatimit të ish ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit se Presidenti nuk arriti që të ulë në tryezë të gjitha palët...

Tensionet pas vrasjes së Qaseem Soleimanit, deklarata e fortë e Trump: Irani nuk do të ketë kurrë bombë bërthamore!

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar se Irani nuk do të ketë kurrë një armë bërthamore. Këtë gjë presidenti amerikan e...

Moti i keq dhe erërat e forta, reagon Ministria e Mbrojtjes: Situata është nën kontroll, shmangni qëndrimet pranë pallateve

Pas motit të keq dhe erërave të forta në të gjithë territorin e vendit, ka reaguar edhe Ministria e Mbrojtjes. Ministria...

Reflekton Ramush Haradinaj: ‘Unë, Kurti, Thaçi e Mustafa jemi mashtrues’

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se të gjithë udhëheqësit politik të Kosovës janë mashtruesa, duke përfshirë në këtë shprehje edhe veten e...

Samiti i Paqes në Paris, provokon Vuçiç: 10 shtete do të heqin njohjen e Kosovës!

Me iniciativë të presidentit francez Emanuel Macron, është zhvilluar ditën e sotme në Samitin e Paqes bë Paris një takim mes presidentit të Kosovës...

Gjykata Speciale, habit gazetari me deklaratën: Hashim Thaçit i ka ardhur ftesa për në Hagë!  

Gazetari dhe ish-deputeti i NISMA-s në Parlamentin e Kosovës, Milaim Zeka, ka deklaruar se presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i ka ardhur ftesa si...

Vizita në Prishtinë, Palmer mesazh Beogradit: Nuk ka BE pa njohur më parë Kosovën

Përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor i SHBA, Matthew Palmer i ka bërë të qartë Beogradit se pa e njohur Kosovën nuk do të ketë...

Gent Cakaj: Hobi im të zbuloj misteret e universit, ndërlidhet me filozofinë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se një nga prirjet apo pasionet e tij është që të...

Mos-hapja e negociatave, Palmer: I zhgënjyer me vendimin e KE, boshllëkun mund ta mbushin Rusia dhe Kina

I dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se vendimi i KE për të mos hapur negociatat për anëtarësim për Shqipërinë...


Lajmet e fundit