Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

deklarata

Petrit Vasili sulmon Komisionerin Hahn (Deklarata)

“Ndërtimi, veçanërisht në zonat bregdetare, projektet e biznesit dhe kumari janë metodat më popullore të pastrimit të parave në Shqipëri”.

E tallin shokët e shkollës se është i ndrojtur, ja deklarata prekëse e 15 vjeçarit për të ëmën

I ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek “E diela shqiptare” ditën e sotme ishte Sabjani, një djalë 15-vjeçar nga Dushku i...

Bashkim Dedja kalon Vettingun, avokati nuk kursen deklaratat ndaj relatores

Pavarësisht se vendimi ishte ne favor te kreut te gjykates i cilu përfaqësua nga avokati i tij Maks Haxia, ky i fundit nuk ka...

Deklarata e fortë e Donald Lu, reagon për herë të parë avokati i Saimir Tahirit

Pak minuta para se ish-ministri i Brendshëm, Saimr Tahiri të përballet në Gjykatën e Apelit ku do të merret vendimi nëse do të vazhdojë...

Rama si asnjëherë më parë: Meta presidenti më i mirë deri më sot, nuk ka gabuar kurrë

Kryeministri Edi Rama në intervistën nga qyteti i Gjirokastrës komentoi dhe disa prej politikanëve më të rëndësishëm në vend. I pyetur për presidentin...

Deklarata e Lu, reagon Rama: Patjetër që do flas…

Pas deklaratës së ambasadorit Donald Lu, i cili ju drejtua Ramës të flasë në emrin e vet në lidhje me çështjen e vëllai të...

Deklarata shokuese e drejtorit të Sarandës, reagon PD: Prokuroria të nisë menjëherë hetimet

  DEKLARATA E DREJTORIT Gazetari: Sa orë furnizohet qyteti me ujë në ditë? Drejtori: Rreth 8 orë. Gazetari: A është e mjaftueshme kjo për...

Basha flet për ‘peshqit e mëdhenj’ dhe vendimin e madh: Nuk protestoj për tu bërë kryeministër!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka qenë i fundit që mbajti fjalën e tij në podiumin e ngritur përballë godinës kryeministrore në protestën e...

Lajmet e fundit