Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

defender europe 21

“Defender Europe 21”, Meta: Do të tregojmë që mbrojmë vlerat e demokracisë në Evropë dhe hapësirën Euroatlantike

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur fjalën e tij në nisjen e stërvitjes më të madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në vendin tonë,...

Peleshi për “Defender Europe 21”: Kjo stërvitje mesazh për popujt e Ballkanit, e ardhmja është integrimi i plotë në strukturat euroatlantike

Ministri i Mbrojtjës, Niko Peleshi ka mbajtur fjalën e tij me nisjen e stërvitjes më të madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në...

“Defender Europe 21”, Gjeneral Bajram Begaj: Shqipëria ka treguar se godet më fortë se pesha e saj

Ditën e sotme ka filluar stërvitja më e madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në vendin tonë, Defender 21. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm...

Shqipëria mikpritëse e stërvitjes “Defender Europe 21”, më e madhja e NATO-s në rajon; Gjeneral Begaj: Do testojmë aftësitë tona operacionale

Shqipëria do të jetë vendi mikpritës i stërvitjes me trupa të ushtrisë amerikane “Defender Europe /21, e cila që nga viti 1995, konsiderohet si...

Serbia “sfidon” SHBA dhe BE, organizon stërvitjen “Përgjigja” dhe deklaron: Nuk hyjmë në NATO, jemi krah Rusisë

Serbia ka vendosur të organizojë një stërvitje ushtarake vetëm një javë para nisjes së një tjetër stërvitjeje të madhe nga NATO në Ballkan. E emëruar...

Lajmet e fundit