Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

defender europe 21

Ushtarët amerikanë mbërrijnë në Shqipëri, Yuri Kim i pret në Rinas: Historike! Kjo stërvitje do të sjellë edhe përfitime ekonomike

Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri 267 ushtarë amerikanë, të cilët do të marrin pjesë në stërvitjen shumëkombëshe “Defender Europe 21”.Në aeroportin e...

Pjesë e stërvitjes “Defender Europe 21”, mbërrin në Rinas avioni me 267 ushtarë amerikanë

Vetëm pak minuta më parë është ulur në aeroportin e Rinastit avioni me 267 ushtarë amerikanë, të cilët do të marrin pjesë në stërvitjen...

“Defender Europe 21”, Peleshi nxjerr pamjet e FA: Do të angazhohen dhe do jenë përkrah kolegëve amerikanë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi thotë se të gjithë Forca e Armatosura do të angazhohet për “Defender Europe 2021”. Me anë të një postimi në...

VIDEO EMOCIONUESE/ Ushtari shqiptar feston 30 vjetorin në përgatitje të Defender Europe 21, kolegët e surprizojnë gjatë stërvitjes

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video të veçantë nga stërvitja e ushtarëve shqiptarë në kuadër të Defender Europe 21.Ushtari i IV...

Yuri Kim publikon fotot e marinës shqiptaro-amerikane: Po stërviten së bashku për të forcuar aftësitë dhe bashkëpunimin

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka publikuar në Twitter disa foto, ku shihen ushtarët amerikanë dhe ata shqiptarë duke u stërvitur në kuadër të “DefenderEurope21”. Zyrtarja...

Ambasada e SHBA publikon VIDEON nga stërvitja “Defender21”, ja si transportohen automjetet në det

Ambasada amerikane ka publikuar një video në rrjete sociale, ku shihen më shumë pamje lidhur me stërvitjen e amdhe që nisi dje në Portin...

Nis në Durrës stërvitja e trupave të NATO-s dhe aleatëve, mjetet e amerikanëve mbushin Adriatikun (FOTO)

Sot, ka nisur zyrtarisht stërvitja e trupave të NATO-s dhe aleatëve, në kuadër të “Defender Europe 21”. Në bregdetin e Durrësit kanë zbarkuar paraditen...

Yuri Kim e ndjek me dylbi, Ambasada e SHBA poston foto nga nisja e stërvitjes “Defender 21” në Portin e Durrësit

Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar disa foto nga ceremonia e nisjes së stërvitjes “Defender Europe 21” në Portin e Durrësit. Në një postim...

Lulzim Basha uron stërvitjen e NATO-s nga selia blu, ARSYEJA pse kreu i PD nuk ishte në Durrës, mes gjeneralëve amerikanë!?

Sot, në Protin e Durrësit ka nisur stërvitja më e madhe e NATO-s dhe aleatëve, “Defender Europe 21”, që përfshin Shqipërinë dhe disa shtete...

Pamje nga nisja e “Defender Europe 21”: Rama ulur, Yuri Kim në këmbë me Çuçin te anija “Lissus”, Presidenti Meta në anijen e dytë...

Stërvitja më e madhe e aleatëve të NATO-s ka nisur sot në Prtin e Durrësit, me praninë e gjeneralëve të lartë të SHBA, ambasadores...

Lajmet e fundit