Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

defender europe 21

FOTO/ Ushtarja kosovare e armatosur deri në dhëmbë, shfaqet me snajperin 14 kg në duar

Në Kosovë prej dy ditësh ka filluar stërvitja e përbashkët ushtarake mes forcave amerikane dhe kosovare në kuadër “Defender Europe 21”. Pjesë e kësaj...

Stërvitja e përbashkët e artilerisë greke dhe amerikane për pak shkaktoi tragjedi

Artileria greke dhe amerikane kanë zhvilluar një stërvitje të përbashkët në kuadër të “Defender Europe21”. Me lokacion në Volos të Greqisë, kjo stërvitje për pak...

“Jemi krenarë që ju quajmë një vend mik dhe aleat”, Kim: SHBA do të jetë në krahë të Shqipërisë përgjithmonë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim e ka cilësuar stërvitjen ushtarake ‘Defender 21’, si një moment historik për marrëdhënien Shqipëri-Amerikë. Ajo ka reaguar sërish në twitter në...

Pas përplasjeve, Meta dhe Yuri Kim i japin dorën njëri-tjetrin

“Defender Europe 21” ditën e sotme ka zbarkuar në Tiranë, ku pati surpriza në tokë dhe në ajër në sheshin “Nënë Tereza”. Ky event bëri...

“Defender 21”, Meta falenderon SHBA që zgjodhën Shqipërinë: Jemi mjaft të vlerësuar

Presidenti, Ilir Meta gjatë fjalës së tij në ceremoninë e stërvitjes “Defender 21” në Tiranë  falenderoi për kontributin dhe mbështetjen që SHBA dhe vendet...

“Defender 21”, Rama falenderon Yuri Kim: I ka dhënë një cilësi të re marrëdhënieve me SHBA

“Defender Europe 21” pas disa qytetesh ditën e sotme ka zbarkuar në kryeqytet, Tiranë. Kryeministri Edi Rama më fjalën e tij ka falenderuar të gjithë...

“Defender Europe 21”, Yuri Kim: Amerika ka një aleat të vërtetë dhe të guximshme si Shqipëria, ne do vazhdojmë të qëndrojmë me ju

"Defender Europe 21” pas disa qytetesh ditën e sotme ka zbarkuar në kryeqytet, Tiranë. Ambasadorja amerikane, Yuri Kim gjatë fjalës së saj ka theksuar...

FOTO/ Yuri Kim shfaqet mes ushtarëve amerikanë dhe shqiptarë në Kuçovë: Ju na bëni krenarë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar Bazën Ajrore në Kuçovë, ku ka parë nga afër stërvitjen e përbashkët mes marinës amerikane...

Trupat shqiptare dhe amerikane manovra ushtarake në Bizë, Peleshi dhe Kim ndjekin nga afër stërvitjen

Peleshi dhe Yuri Kim bashkë në stërvitjen e trupave amerikane dhe shqiptare: Jemi shumë krenarë Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ministri i Mbrojtjes Niko...

Defender Europe 21 “pushton” edhe Tiranën, mësohet se kur do të zbarkojnë në kryeqytet helikopterët, tanket dhe trupat ushtarakë

Stërvitja e përbashkët ushtarake mes forcave shqiptare dhe amerikane në kuadër të “Defender Europë 21” do të jetë e hapur edhe për publikun shqiptar. Lajmi...

Lajmet e fundit