Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

defender 21

Nga refugjate e thjeshtë, pilote e forcave ajrore amerikane, ambasada e SHBA publikon shkrimin për shqiptaren: S’e kisha menduar kurrë…

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka publikuar një shkrim që tregon historinë e pilotes shqiptare Valdeta Mehanja, e cila për herë të parë vizitoi...

“Defender 21” në Kosovë, Kurti: Falenderoj SHBA për besimin, kabineti im do të shtojë buxhetin për kapacitete të plota operacionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ditën e sotme u është bashkuar ushtarëve të “Defender 21” ku dhe ka deklaruar se do të rrisë buxhetin...

Ushtarët amerikanë vizitojnë Kalanë e Skënderbeut në Krujë (Video)

Një grup ushtarësh amerikanë që ndodhen në vendin tonë në kuadër të stërvitjes “Defender 21” kanë vizituar Kalanë e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu...

Pilotja nga Kosova që përfaqëson SHBA në stërvitjen ushtarake në Tiranë, Nëntogere Valdete Mehanja: Amerika e ka ndihmuar shumë popullin shqiptar

Një pilote shqiptare nga Kosova është bërë pjesë e stërvitjes më të rëndësishme që zhvillohet në Evropë, “Defender 2021”.Nëntogere Valdete Mehanja, e lindur në...

Amerikanët zbarkojnë në Pashaliman, “arrestojnë” dy persona në anijen Butrinti (VIDEO)

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video nga stërvitja e përbashkët e forcave detare të SHBA, Shqipërisë dhe Kosovës. Stërvitja e përbashkët...

Nga Shqipëria dhe Kosova, dy pilotet ushtarake që bashkojnë SHBA dhe Shqipërinë në “Defender 2021”

Valdete Mehanja dhe Armela Murati janë dy pilotet që duket i kanë dhënë kuptimin e vërtetë qëlllimit të stërvitjes më të rëndësishme që zhvillohet...

E zbulon VOA: Ambasadorja e SHBA kërkoi të ftohej Meta dhe Basha, kryedemokrati nuk mori pjesë në ‘Defender 21’

Në Tiranë, Stërvitja ushtarake “Defender Europe 21” zhvilloi sot një Ditë të Hapur në kryeqytetin shqiptar pas një seri veprimtarish profesionale në pothuaj gjithë...

Pjesë e “Defender 21”, Kim pozon me Gjenerale Brigadieren Amerikane: E para grua që mban këtë post (FOTO)

Wanda Williams , e cila merr pjesë në stërvitjen “Defender Europe 21”, është vlerësuar nga ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Ambasada ka postuar...

“Ejani nesër në Tiranë”, Ambasada e SHBA fton qytetarët te sheshi “Nënë Tereza”: Do keni mundësi të ndërveproni me ushtarët e Defender 21

Sot kanë mbërritur te sheshi “Nënë Tereza” mjetet e rënda të ushtrisë së NATO-s dhe SHBA-së, në kuadër të stërvitjes më të madhe ushtarake...

SHBA sjell artilerinë e rëndë te sheshi “Nënë Tereza”, “Defender 21” zbarkon në Tiranë (FOTO)

Shumë zona të Shqipërisë sot janë “pushtuar” nga artileria e rëndë e ushtrisë së NATO-s dhe SHBA-së, në atë që konsiderohet si stërvitja më...

Lajmet e fundit