Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Decan

Kamerat të fikura prej dy muajsh, zbulohet funksioni i zyrtarit të arrestuar dje në Kosovë pas helmimit të 1600 personave

Zyrtari i arrestuar dje në Kosovë është përgjegjësi për kamerat e sigurisë te Gryka e Deçanit. Arresti ndodhi pasi u vërtetua se kamerat ishin...

1600 persona të helmuar, kush është zyrtari që arrestohet në Deçan

Policia e Kosovës ka arrestuar një zyrtar të Agjencisë Kosovare të Pyjeve me seli në Deçan. Ky punonjës i administratës, identiteti i të cilit...

Shkuan për vizitë në Deçan, helmohet ish-kryeministri Hardinaj dhe familjarët e tij, ja si është gjëndja shëndetësore e tyre

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ai dhe familja e tij kanë qenë në mesin e të helmuarëve në Deçan. Haradinaj ka...

Në ujin e pijshëm u gjetën baktere , kryeprokurori i Pejës kërkon raport urgjent për praninë e dy serbëve në Deçan

Kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj ka kërkuar nga policia e Deçanit një raport urgjent për praninë e dy qytetarëve serbë në Deçan, në kohën...

IKSHPK jep informacion: Gjenden baktere te uji që helmoi 1500 persona

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë ka dalë me një deklaratë publike, për sa i takon helmimit masiv të banorëve në Deçan, ku mbi...

Dyshimet se dy serbë helmuan ujin e Deçanit, regon Vuçiç: Kam dijeni për lëvizjet e tyre, por…

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas lajmeve, ku dyshohej  se dy serbë kanë helmuar ujin e Deçanit në Kosovë. Vuçiç shprehet se ka njohuri për...

Haradinaj thirrje Kurtit pas situatës në Deçan: Lere të majtën dhe Greqinë se ka kush merret, hajde zgjidh problemet e vendit tënd!

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se situata në Deçan pas helmimit të banorëve, është shqetësuese, ndërsa i ka bërë thirrje kryeministrit, Albin...

Helmimi në Deçan, Edmond Panariti thirrje autoriteteve në Kosovë: Mos humbni kohë por çojini analizat në qëndrat Evropiane të Referencës

Ish-ministri, Edmond Panariti ka reaguar lidhur me situatën në Deçan të Kosovës, ku mbi 1500 qytetarë janë helmuar për shkaqe që nuk dihen ende. Përmes...

Gjendja e emergjencës në Deçan, ministri Vitia: Dy rastet e vdekjeve, nuk kanë lidhje me helmimin

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia ka deklaruar se dy vdekjet e sotme në Deçan, nuk kanë lidhje me helmimin e 1500 personave. Vitia...

Helmimi masiv i banorëve në Deçan, reagon Kurti: Qeveria e Kosovës do t’u përgjigjet nevojave të qytetarëve të prekur

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas helmimit të rreth 900 banorëve në Deçan, dhe shprehet se qeveria e Kosovës do t'u përgjigjet nevojave të...

Lajmet e fundit