Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

debore

VIDEO/ Thethi pa drita, djali i ish-policit “çan” dëborën dhe ngjitet në shtyllë për të rikthyer energjinë elektrike

Reshjet e dendura të shiut dhe dëborës kanë sjellë problematika në vend, ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike, e ku disa rrugë...

Bllokohen makinat në Malin e Tomorrit nga dëbora, policia dhe zjarrfikset nisen për të ndihmuar shoferët

Reshjet e dëborës kanë sjellë problematika edhe në Malin e Tomorrit, ku disa mjete kanë mbetur të bllokuara. Pas njoftimit se disa automjete si pasojë...

Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e dëborës, policia thirrje shoferëve: Është devijuar trafiku, ndiqni rrugën e vjetër

Reshje e dendura të dëborës kanë shkaktuar problematika në aksin Klos-Qafë Murrizë duke e bërë rrugën të pakalueshme. Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit...

Dëborë dhe ngrica në disa akse, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore, në rrugën Bogë-Theth vijon rënia e orteqeve

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të automjeteve të bëjnë kujdes, teksa qarkullojnë në akse që paraqesin vështirësi, si pasojë e reshjeve të...

Temperatura deri në -4°C, Fundjava me reshje shiu dhe dëbore

Fundjava pritet të jetë në ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë edhe intervale të...

Fundjava vjen me dëborë në këto zona, a do të zbardhet Tirana?

Moti këtë fundjavë pritet të jetë në kushtet e atmosferike të paqëndueshme, shoqëruar me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore. Sipas SHMU, moti parashikohet...

Edi Rama falenderon ekipet e emergjencave civile: Mirënjohje për punën e palodhur ditë e natë

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ekipet e emergjencave civile, nga Ushtria, Policia, OSHEE, Shëndetësia, ato të Bujqësisë dhe Emergjencat Civile, për punën e bërë...

Rrebeshe shiu dhe rrufe, mësoni si do të jetë moti sot

Vijon Shqipëria me vranësira dhe shira me intensitet të lartë në ultësirën perëndimore duke krijuar probleme të mëtejshme ndërsa në zonat malore verilindore dhe...

Rrebeshe shiu dhe dëborë, mësoni si do të jetë moti sot

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në Ballkanin Veriperëndimor do të vijojë të diktojë kushtet e motit edhe në Shqipëri duke...

Dëborë në zonat malore, Rama ndan videon: Borëpastrueset janë në terren, në këto zona deri dje s’kishte as rrugë të shtruara, po shtigje të...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga dëbora që ka rënë mëngjesin e sotëm në zonat malore, si Bogë-Theth, Hani i Hotit-Vermosh, Dardhë. Kreu i...

Lajmet e fundit