Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

debore

Bora mbulon qarkun e Kukësit, ja si paraqitet situata e rrugëve

Qarku i Kukësit mëngjesi e sotëm është zgjuar nën petkun e dëborës. Trashësia e saj në zonat 800 metra mbi nivelin e detit arrin...

Mbetën të bllokuar në dëborë, shpëtohen nga FNSH pesë të rinjtë që shkuan për ski në Malësinë e Madhe

Shpëtohen pesë të rinjtë që kishin mbetur të bllokuar nga dëbora në Fushë të Zezë të Malësisë së Madhe. Bëhet me dije se forcat...

FOTOLAJM/ Qyteti Korçës “zgjohet” i zbardhur nga dëbora

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë edhe reshjet e dëborës në qytetin e Korçës. Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës është zgjuar e zbardhur...

Reshje dëbore në këto zona dhe temperatura në minus, ky është moti për sot  

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parshikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi...

Moti i keq, dëbora bllokon fshatrat në qarkun e Dibrës

Reshjet e dëborës kanë sjell problematika në Dibër. Nga dëbora prej disa ditësh njësia Lurë është e bllokuar. Mësohet se lëvizja bëhet vetëm drejt Rrëshenit,...

“Dëbora në Qafë Thorë-Theth mbi 1 metër”, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë!

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të tregojnë kujdes të shtuar dhe të pajisen me goma dimërore e zinxhirë, pasi trashësia...

Shi dhe dëborë, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Ditën e hënë pritet që vendi ynë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët dhe reshje shiu....

Moti i keq, ARRSH njoftim për situatën në rrugë: Në aksin Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve, pajisuni me zinxhirë kur udhëtoni

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon mbi situatën në rrugë pas reshjeve të dëborës. Bëhet me dije se në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon...

Parashikimi i motit: Bien ndjeshëm temperaturat, këto zona zbardhen sot nga dëbora

Shqipëria do të jetë ditën e sotme nën ndikimin e masave të ftohta verilindore duke bere që herë pas here të ketë zhvillim të...

Moti i keq, 200 mjete të bllokuara prej 5 orësh në rrugën e Arbrit

Prej 5 orësh rruga e Arbrit vijon të jetë e pakalueshme, ku deri më tani janë bllokuar 200 makina. Bëhet me dije se mjetet janë...

Lajmet e fundit