Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

debore

Bien në Tiranë flokët e para të dëborës

Moti është i paparashikueshëm ditët e fundit. Nga shiu në diell, nga dielli në shi, ndërsa tani bien flokët e para të dëborës në...

Ushtari mbijeton për 6 ditë nën dëborën e Himalajeve, u gjet në thellësinë 8 metra

Një nga 10 ushtarët që i kishte zënë poshtë një ortek në Himalajë mbijetoi për 6 ditë, 8 metra nën dëborë në Himalajë. Forcat...

Si u mbush Uashingtoni me dëborë brenda 2 ditësh (VIDEO)

10 shtete në SHBA kanë deklaruar se janë në gjente emegjente pas rreshjet e dëborës e cila ka arritur deri në një metër në...

Gjendje e jashtëzakonshme në SHBA, 9 të vdekur nga “snowzilla”

9 persona kanë humbur jetën në SHBA nga rreshjet e dëborës.  Në gjendje të emergjencës ndodhen orët e fundit Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Zhytjet në ujin e akullt kthehen në përditshmëri për rusët (Foto)

Ndërkohë që në disa shtete eurpoiane njerëzit mblidhen pranë oxhakurt duke iu shmangur të ftohtit, në Rusi, zhytja në ujin e akullt duket se...

Kur kryetari përplas grushtin. Në Kukës, bashkia dhe kompanitë në shërbim të qytetarëve deri në orët vona

Kritika me tone të larta e kryetarit të Bashkisë Kukës, Bashkim Shehu, për administratorët dhe kompanitë përgjegjëse për hapjen e rrugëve nga dëbora, mesa...

Fundjava në Dajtin e zbardhur nga bora shkakton rradhë makinash deri në 10 kilometra

Qindra qytetarë kanë vendosur të kalojnë disa çaste larg zhurmës së kryeqytetit duke zgjedhur si destinacion malin e Dajtit që është zgjuar i mbuluar...

Orteku që tmerroi shoferët në Zvicër, pamje të frikshme (Video)

Makinat janë në lëvizje, ndërkohë që një ortek drejtohet afër tyre me një rrezikshmëri të madhe për automjetet që tentojnë të kalojnë rrugën, këto...

Lajmet e fundit