Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

debore

Reshje dëbore në këto zona dhe temperatura në minus, ky është moti për sot  

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parshikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi...

Moti i keq, dëbora bllokon fshatrat në qarkun e Dibrës

Reshjet e dëborës kanë sjell problematika në Dibër. Nga dëbora prej disa ditësh njësia Lurë është e bllokuar. Mësohet se lëvizja bëhet vetëm drejt Rrëshenit,...

“Dëbora në Qafë Thorë-Theth mbi 1 metër”, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë!

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të tregojnë kujdes të shtuar dhe të pajisen me goma dimërore e zinxhirë, pasi trashësia...

Shi dhe dëborë, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Ditën e hënë pritet që vendi ynë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët dhe reshje shiu....

Moti i keq, ARRSH njoftim për situatën në rrugë: Në aksin Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve, pajisuni me zinxhirë kur udhëtoni

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon mbi situatën në rrugë pas reshjeve të dëborës. Bëhet me dije se në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon...

Parashikimi i motit: Bien ndjeshëm temperaturat, këto zona zbardhen sot nga dëbora

Shqipëria do të jetë ditën e sotme nën ndikimin e masave të ftohta verilindore duke bere që herë pas here të ketë zhvillim të...

Moti i keq, 200 mjete të bllokuara prej 5 orësh në rrugën e Arbrit

Prej 5 orësh rruga e Arbrit vijon të jetë e pakalueshme, ku deri më tani janë bllokuar 200 makina. Bëhet me dije se mjetet janë...

VIDEO/ Thethi pa drita, djali i ish-policit “çan” dëborën dhe ngjitet në shtyllë për të rikthyer energjinë elektrike

Reshjet e dendura të shiut dhe dëborës kanë sjellë problematika në vend, ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike, e ku disa rrugë...

Bllokohen makinat në Malin e Tomorrit nga dëbora, policia dhe zjarrfikset nisen për të ndihmuar shoferët

Reshjet e dëborës kanë sjellë problematika edhe në Malin e Tomorrit, ku disa mjete kanë mbetur të bllokuara. Pas njoftimit se disa automjete si pasojë...

Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e dëborës, policia thirrje shoferëve: Është devijuar trafiku, ndiqni rrugën e vjetër

Reshje e dendura të dëborës kanë shkaktuar problematika në aksin Klos-Qafë Murrizë duke e bërë rrugën të pakalueshme. Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit...

Lajmet e fundit