Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

debora

Reshjet e dendura të dëborës bllokojnë “Rrugën e Arbrit”

Reshjet e dendura të dëborës, rreth 20 centimetër, kanë bllokuar sërish “Rrugën e Arbrit”. Për pasojë policia ka marrë masa dhe ka bllokuar qarkullimin në...

Dëbora mbulon vendin, ARRSH: Ja rrugët ku duhet të tregoni kujdes

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me situatën e krijuar në vendin tonë për shkak të motit të keq. ARRSH përmes një postimi...

Rama hedh ‘Foton e Ditës’, një rrugë e pastruar nga dëbora

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur për “Foton e Ditës” një rrugë që duket e pastruar nga rreshjet e dëborës. Ndonëse Rama...

Moti më i keq në 30 vitet e fundit, EUROPA në alarm

Disa pjesë të Europës po përballen me motin më të keq në 30 vitet e fundit. Mijëra persona janë bllokuar ndërsa...

Bora shemb shtëpinë në Gjirokastër, si është katandisur banesa tradicionale

Një banesë tradicionale në Gjirokastër është rrëzuar prej peshës së dëborës. Shtëpia Sako, pranë kompleksit historik të “7 Krojeve”, ishte e...

Reshjet e dëborës bllokojnë Korçën, Drejtoria Arsimore mbyll shkollat

Shkollat e qarkut të Korçës do të jenë të mbyllura ditën e nesërme.  Vendimi është marrë nga drejtuesit e arsimit, pas...

Rreshjet e dendura të dëborës, bllokohet një pjesë e Rrugës së Kombit

Rreshjet e dendura të borës kanë shkaktuar probleme të shumta në mbarë vendin. Aktualisht situata është rënduar në Rrugën e Kombit,...

Rikthehen rreshjet e dëborës, parashikimi për nesër

Pas reshjeve të dendura të shiut gjatë ditëve të fundit, vendi ynë do të shoqërohet me rënie temperaturash. Sipas IGJEUM, gjatë...

Parashikimi i motit: Temperaturat bien ndjeshëm, rreshjet e dëborës do vijojnë edhe në…

Temperaturat pritet të bien ndjeshëm gjatë ditës së nesërme deri në 7 gradë në bregdet, 6 në vendet e ulëta dhe 0 në vendet...

Lajmet e fundit