Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

debon

Rusia dëbon 14 diplomatë dhe staf të ambasadës bullgare në vend

Rusia do të dëbojë katër diplomatë bullgarë dhe 10 anëtarë të stafit të shërbimeve diplomatike bullgare në Moskë, Shën Petersburg dhe Ekaterinburg, dhe Qendrën...

Venezuela dëbon ambasadorin e Gjermanisë

Qeveria e Venezuelës ka njoftuar se do të dëbojë ambasadorin e Gjermanisë në këtë shtet, Daniel Kriener.   Në një deklaratë...

Sllovakia dëbon një diplomat rus, i dyshuar për spiunim

Sllovakia dëboi një diplomat rus të dyshuar për spiunim.   Kryeministri sllovak, Peter Pellegrini, tha të mërkurën se diplomati është dëbuar...

Greqia dëbon 966 emigrantë, më shumë se gjysma shqiptarë

Autoritetet greke kanë dëbuar 966 shtetas të huaj vetëm në muajin shtator. Mësohet se emigrantët janë depërtuar nga territoret e shtetit...

Rusia dëbon një diplomat grek

Rusia njoftoi sot se e ka thirrur në një bisedë ambasadorin grek në Moskë dhe e ka informuar se shteti do të përgjigjet, në...

Maqedonia dëbon një diplomat rus, ja shkaku

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka vendosur të dëbojë një diplomat të Federatës Ruse në këtë vend. Në një komunikatë për media,...

Lajmet e fundit