Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

debim

Britania me plan të ri për të dëbuar shqiptarët, emigrantët që vijnë nga vende “të sigurta” do u refuzohet azili pa të drejtë apelimi

Sekretarja e Brendshme, Suella Braverman kërkon të përshpejtojë dëbimet e azilkërkuesve nga vendet që konsiderohen “të sigurta”. Mediat e huaja shkruajnë se sekretarja e Brendshme...

“Ky është nipi im, mos e merrni”! Xhaxhai i del para autobusit dhe kërkon që të zbresin 8 vjeçarin që po dëbohej nga Anglia

Një shqiptar i dëshpëruar është përpjekur të ndalojë një autobus që transportonte azilkërkues  në Britani. Kjo pasi brenda udhëtarëve që do të dëboheshin, ndodhej...

Emigrantët shqiptar bëhen problem, Britania nis hartimin e një plani për t’i dëbuar brenda disa ditëve

Emigratët e paligjshëm, ku shumica janë shqiptarë është bërë një problem serioz për Britaninë. Mediat britanike shkruajnë se ministrat po punojnë për të hartuar...

Rusia hakmerret sërish, shpall non-grata një diplomat të Malit të Zi  

Një punonjës i Ambasadës të Malit të Zi në Moskë është shpallur non-grata nga autoritetet në Moskë. Ky vendim vjen si kundërpërgjigje e dëbimit...

Moska dëbon dy diplomatë finlandezë pas kërkesës për anëtarësim në NATO

Moska deklaroi sot se po dëbon dy diplomatë finlandezë, si kundërpërgjigje të vendimit të Helsinkit që dëboi dy diplomatë rusë në muajin prill. Ministria e...

Moska hakmerret ndaj Danimarkës, dëbon 7 diplomatë të ambasadës daneze

Rusia shpalli non-grata shtatë punonjës të ambasadës daneze në Moskë, duke thënë se diplomatët duhet të largohen nga vendi brenda dy javësh. Lajmi u...

Moska dëbon 40 diplomatë gjermanë, kundërpërgjigjet Berlini: Veprim i pajustifikuar

Moska ka dekalruar se dëbon 40 diplomatë gjermanë si një përgjigje ndaj Berlinit për të dëbuar stafin diplomatik rus për konfliktin në Ukrainë. Ministria e...

Rusia i përgjigjet me të njëjtën monedhë Europës, dëbon diplomatë nga Belgjika dhe Hollanda

Rusia njoftoi sot për dëbimin e 38 diplomatëve nga dy shtete të Bashkimit Evropian, në kundërpërgjigje të hapave të ngjashëm të ndërmarra ndaj diplomatëve...

Rusia nuk ndal hakmarrjen, dëbon punonjësit e ambasadës bullgare në Moskë

Moska vijon hakmarrjen ndaj vendeve”jomiqësore”. Rusia ka dëbuar punonjësit e ambasadës bullgare, ndërsa lajmi është konfirmuar nga ministria e Jashtme ruse. “Atanas Krastin, Ambasador i...

Moska fillon hakmarrjen, dëbon 18 diplomatë të BE-së

Moska ka shpallur “non grata” 18 anëtarë të delegacionit të BE-së në Rusi. Anëtarët e stafit "do të duhet të largohen nga territori i Federatës...

Lajmet e fundit