Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

david sassoli

Presidenti i PE lë spitalin dhe kthehet në Itali, David Sassoli: Ndihem më mirë pas trajtimit për pneumoni

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli ka lënë spitalin e Strasburgut ditën e sotme, ku u trajtua për pneumoni që nga 15 shtatori. Përmes një...

“Nuk mund t i mbajmë shtetet duke pritur me dekada”, Sassoli: BE të rishikojë qasjen e anëtarësimit të Ballkanit

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli tha se BE duhet të rishikojë procesin e antarësimit të shteteve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë fjalës së tij në...

Presidenti i PE mbështet anëtarësim e Ballkanit Perëndimor: Zgjerimi hap pozitiv, BE të mbajë premtimin

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli bëri thirrje që vendet e Ballkanit Perëndimor të lejohen të bashkohen në Bashkimin Evropian, duke e quajtur zgjerimin...

Sulmi terrorist në Francë, reagon presidenti i Parlamentit Europian: Të bashkohemi kundër dhunës

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli është shprehur i tronditur për masakrën në Nice të Francës, ku humbën jetën 3 persona. ...

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli futet në karantinë

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli është futur në karantinë pasi një anëtar i stafit të tij është identifikuar me koronavirus. ...

Sassoli letër Ruçit dhe kryeparlamentarëve të Ballkanit Perëndimor: Çdo masë e marrë në nivel europian duhet të përfshijë vendet tuaja

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, i është përgjigjur letrës së pak ditëve më parë të kryeparlamentarëve të Ballkanit Perëndimor, që kërkonin lehtësimin e...

Vizitoi Italinë, Presidenti i Parlamentit Europian vetëizolohet në shtëpi

Ditën e sotme është bërë me dije se Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli pas një vizite në Itali do të vetëizolohet në shtëpinë...

NEGOCIATAT/ Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli: Shqipërisë nuk i është thënë asnjëherë “Jo”

Shqipërisë nuk i është thënë asnjëherë “Jo” për procesin e anëtarësimit në BE. Kjo deklaratë u bë nga Presidenti i Parlamentit...

Tërmeti/ Presidenti i Parlamentit Europian anulon vizitën në Tiranë

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka anulluar vizitën e tij zyrtare në Tiranë. Vizita e Sassolit ishte planifikuar në 2...

Mos-hapja e negociatave, kreu i PE: Maqedonia e Veriut të mos heqë dorë nga përpjekja për anëtarësim në BE

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, i ka bërë thirrje Maqedonisë së Veriut që të mos heqë dorë nga iniciativa për t'u anëtarësuar në...

Lajmet e fundit