Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

databaza

Këmbëngulja e Taulant Ballës: Databaza e të dhënave është një babale tjetër; Ilir Metës i shkoftë mbarë

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, këmbëngul se databaza e të dhënave personale që ka rrjedhur në media dhe tashmë në faqe anonime...

Gjyqtarja Olldashi URDHËRON sekuestrimin e telefonave dhe kompjuterave të Lapsi.al (DOKUMENTET)

Gjyqtarja Ilirjana Olldashi (foto djathtas) ka marrë vendimin gjyqësor, duke urdhëruar sekuestrimin e aparatëve telefonikë, kompjuterave, serverave (këto të fundit gjenden në Gjermani), usb,...

Publikimi i të dhënave të databazës, Dhoma e Përmbaruesve: Çështje e Sigurisë Kombëtare, hakerat nga gjithë bota kanë në dorë të dhënat e shqiptarëve

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë, thotë se publikimi i të dhënave personale të mbi 910 mijë të Tiranës, është tashmë një çështje e...

Gjykata speciale detyron “Lapsi.al” të dorëzojë databazën e votuesve, Armand Shkullaku dhe Andi Bushati refuzojnë kërkesën e togave të zeza

Gjykata speciale detyron portalin “Lapsi.al” të dorëzojë databazën e votuesve, që përmban emrat e rreth 910 mijë banorëve të Tiranës. Pas thirrjes së dy...

Për çfarë ju duhen listat dhe patronazhistët? Rama: Janë budalliqe! Mund të jetë vajza ime Rea dhe tezja e Zahos votuese e pasigurtë?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është pyetur sot në mbrëmje lidhur me databazën e të dhënave të qytetarëve me të drejtë vote dhe të...

Andi Bushati flet pas dëshmisë në SPAK për databazën: Prokurorët më pyetën kush ishte burimi, s’kam besim se do zbardhet

Analisti Andi Bushati ka dëshmuar për rreth 15 minuta në Prokurorinë Speciale lidhur me publikimin e një databaze me informacione personale të qindra-mijëra qytetarëve. Bushati...

Gazetari shqiptar në Londër kërkon “ndihmë” për patronazhisten: Thotë që s’jam emigrant, kjo ose nuk shikon lajme ose është pa tru

Gazetari shqiptar në Londër, Arben Manaj, kërkon “ndihmë” për të gjetur pastronazhisten e tij, e cila në databazën e të dhënave ka shkruajtur që...

Ditmir Bushati i shqetësuar, kritikon qeverinë për “databazën” me të dhëna: Duhej të ishin pezulluar të gjithë drejtorët që…

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me ekzistencën e një databaze me të dhëna personale dhe sensitive, që në...

PS disponon databazën e të dhënave të votuesve? Basha: Shteti kontrollon çdo institucion, e ka kthyer vendin në pronë private

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një intervistë me gazetaren Sonila Meço u shpreh se dalje e të dhënave të votuesve në databazën e...

Belind Këlliçi del kundër partisë së tij: Edhe PD ka databazën e vet, nuk e them dot që ato të dhëna janë marrë nga...

Pasi PD ka akuzuar AKSHI-n se i ka dhënë të dhënat e qytetarëve, Partisë Socialiste, kandidati i PD për deputet, Belind Këlliçi ka dalë...

Lajmet e fundit