Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Dashuri Murati

Në Arrati me shpirtra që nuk shuhen! Për Dashkën sy e shpirtbukur me kult jetën aktive

Nga Rezarta Reçi Një zonjë shkoi të pushojë në paqen e amshuar. Shkëputi të gjitha fijezat konkrete që e lidhnin me jetë konkrete dhe fluturoi...

Dashuritë nuk vdesin…

Nga Pano HallkoTë shtunën e kaluar u nda nga jeta, një gazetare, një përkthyese, një zë ndër pak zërat që Radio “Tirana” pati në...

Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë, gazetarja dhe përkthyesja e Radio Tirana International

Një prej emrave të njohur të Radio Tirana International, Dashuri Murati, ndërroi jetën ditën e djeshme në moshën 68 vjeçare pas një sëmundjeje të...

Lajmet e fundit