Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

DASH

E PAPRITUR / Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken takim me Edi Ramën në Bruksel

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e bën me dije DASH, përmes...

Rama komenton për herë të parë vendimin e SHBA për Berishën: Ç’punë kemi ne si e lidh kalin PD-ja te dera e DASH-it, që...

Kryeministri Edi Rama përsëriti dhe një herë diskursin e tij, si në ditën kur mbajti fjalën përshëndetëse pas fitores së 25 prillit. Ai tha...

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE: Të bëhet pa vonesa…

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price ka folur për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Price me anë të një postimi në...

Shpallja “non grata” e Sali Berishës, kongresmani Zeldin kërkon informacione nga DASH: Dua një shpjegim të hollësishëm…

Kongresmeni epublikan Lee Zeldin kërkon informacione nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) për shpallen “non grata” të Sali Berishës dhe familjes së tij. Bëhet me dije...

Braçe publikon videon dhe akuzon dhëndrin e Berishës me citimin e DASH: I përfshirë në veprime korruptive, përdori pushtetin për të pasuruar familjen dhe...

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar në rrjetet sociale një video të shkurtër nga emisioni “Top Story”, ku akuzohet Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish0-kryeministrit Sali...

Berisha “non-grata”, Olta Xhaçka përgjigjet prerë: Deklarata ishte shumë e qartë!

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka komentuar sot vendimin e dhënë nga sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken për shpalljen ‘non grata’ të ish...

Pas Sali Berishës, DASH “hedh grepat” në Bullgari; Politikanë, pronarë mediash dhe oligarkë shpallen “non grata” nga SHBA

Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli si “të korruptuar” dhe u ndaloi hyrjen pesë politikanëve të rëndësishëm bullgarë dhe familjeve të tyre duke zgjeruar në...

“U arratis” në SHBA pas zgjedhjeve, Rudina Hajdari takohet me zyrtarin e lartë të DASH dhe zbulon çfarë diskutuan

Rudina Hajdari prej disa ditësh ndodhet në Amerikë, ku ka postuar foto në një nga kafet e New Yorkut. Ditën e sotme deputetja ka patur...

VOA: Meta sulm të hapur ndaj DASH për vendimin shpalljen “non grata” të Berishës

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta, reagoi sot me tone të ashpra ndaj vendimit të Departamentit amerikan të Shtetit për t’i ndaluar hyjren në territorin...

Rrezikohet padia e Berishës në Francë? Juristi francez sqaron situatën: Duhet të ketë nënshtetësi franceze apo të jetë rezident në Francë…

Ish-kryeministri Sali Berisha, i shpallur “non grata” nga SHBA, ka njoftuar se do të ngrejë një padi kundër Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken.Por...

Lajmet e fundit