Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

dasem

Moslejimi i dasmave në Kosovë, kosovarët “mësyjnë” drejt Shqipërisë, prenotojnë lokalet në Kukës për të kurorëzuar dashurinë

Vera do të gjejë shumë kosovarë në Shqipëri, përveç pushimeve një pjesë prej tyre do të vinë të martohen këtu. Moslejimi i organizimit të...

8 të infektuar me koronavirus në Patos, morën pjesë në dasmën në Zharrëz

Edhe pse autoritetet vazhdimisht bëjnë thirrje që qytetarët t'u shmangen vendeve ku ka grumbullime njerëzish, sërish shqiptarët vazhdojnë të bëjnë sipas mendjes së tyre....

Jennifer Lopez thotë ‘PO’, shifra e çmendur që do të shpenzojë për dasmën

Jennifer Lopez i ka thënë "PO" propozimit të Alex Rodrigues, pasi ai u ul në gjunjë dhe i propozoi me një unazë diamanti në...

Shpërthim me bombë në dasëm, 63 të vdekur, mbi 180 të plagosur

Një bombë ka shpërthyer në një sallë ku po zhvillohej një dasmë në kryeqytetin Afganistan, Kabul, duke vrarë 63 persona dhe plagosur më shumë...

Të shtëna me armë në dasëm, plagosen dy persona

Mësohet se gjatë mbrëmjes së sotme gjatë një dasme në Tetovë, për shkak të shtënave me armë dhe nga rikosheta e plumbave, janë plagosur...

“Boom” dasmash në Shqipëri, pjesa më e madhe emigrantë

Përveç pushimeve, emigrantët kthehen në atdhe edhe për dasma. Gushti është plot me dasma të tilla. Për të mbledhur të afërmit dhe për të...

Afërdita Dreshaj drejt altarit. Ja si duket ftesa e dasmës së saj (FOTO)

Dasmat VIP janë ato që tërheqin vëmendjen tonë dhe na shoqërojnë nëpër bisedat e kafeneve për ditë më rradhë pasi kanë përfunduar. ...

“Defi është i ndaluar, çiftelia është haram”, habit hoxha (Video)

“Defi është i ndaluar në dasëm, ndërsa këta defat tanë i kanë do çampare të ngjitura përreth, të cilat e lëshojnë një melodi”, thotë...

Histori e rrallë, plotësohet amaneti: Dasmë shqiptare në shtëpinë e shpikësit të alfabetit Mors (FOTO)

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në New York, ku një shqiptar i brezit të tretë të emigrantëve, Adam Biscelia u martua me bashkëshorten...

Dasëm pas 35 vitesh. Çifti më në fund kurorëzon dashurinë e tyre në martesë

Të martohesh është një gjë normale por të martohesh në moshë të thyer është pak sa e pazakontë. Kjo gjë ka ndodhur...

Lajmet e fundit