Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

Daria Aslamova

Daria Aslamova, “spiunia” ruse reagon pas dëbimit nga Kosova: Do vizitoja manastiret serbe, pse jo të bëja dhe ndonjë lajm

Daria Aslamova, gazetarja ruse e dyshuar si pjesëtare e shërbimeve inteligjente ruse, ka reaguar pas shpalljes “non-grata” dhe dëbimit nga Kosova një ditë më...

“Daria Aslamova, spiune e konfirmuar”, ministri i Brendshëm i Kosovës: Dëshmi e ndërhyrjes ruse në veri të Kosovës

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pas shpalljes “non grata” për pesë vitet e ardhshme të gazetares ruse Daria Aslamova, pasi...

Kapet “spiunia” e njohur ruse në tentativë për të hyrë në Kosovë, Sveçla: Po provojmë të zbardhim qëllimet e saj

Autoritetet e Kosovës kanë ndaluar Daria Aslamova-n, e dyshuar si spiune e inteligjencës ushtarake ruse, e cila po provonte të hynte në Kosovë nga...


Lajmet e fundit