Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Danimarka

EURO2020/ Pas 55 vitesh Anglia rikthehet të luajë një finale, Danimarka largohet me kokën lart

Anglia merr një fitore të artë 2-1 pas 120 minutash ndaj Danimarkës dhe arrijnë finalen e madhe të EURO 2020 teksa do të përballen...

EURO 2020/ Danimarka ëndërron, mposht Çekinë dhe siguron gjysmëfinalen e Uemblit

Danimarka është gjysmëfinalistja e tretë e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhtë Çekinë me rezultatin 2-1.Një ndeshje e luftuar deri në fund ajo e...

Danimarka dhuron 1 milionë vaksina për Ballkanin Perëndimor, përfiton dhe Shqipëria

Danimarka do të dhurojë në muajt e ardhshëm 1 milionë vaksina të kompanisë AstraZeneca për Ballkanin Perëndimor. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Punëve...

EURO 2020/ Danimarka shkatërron Uellsin dhe “fluturon” drejt çerekfinaleve (VIDEO)

Danimarka ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Uellsit dhe ka siguruar biletën për në çerekfinale, ku do të ndeshet me fituesin e...

Vijon lehtësimi i masave të Covid me Shqipërinë, Danimarka kërkon test ose vaksinën, shteti tjetër mjaftohet me pasaportë dhe biletë

Dy shtete të tjera europiane kanë lehtësuar kufizimet e Covid-19 me Shqipërinë. Danimarka nga sot mjaftohet me një PCR e 72 orëve të fundit...

EURO 2020/ Dramë në grupin B, Belgjika e mbyll me pikë të plota, Danimarka “shkatërron” Rusinë dhe kualifikohet (VIDEO)

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e treta në grupin B, të vlefshme për Kampionatin Europian, ku Belgjika e ka mbyllur me pikë të plota, pasi...

EURO 2020/Belgjika fiton dhe kualifikohet, goli i Danimarkës vlen vetëm për dedikimin ndaj Eriksen

Belgjika ka fituar me rezultatin 2-1 ndeshjen ndaj Danimarkës, e vlefshme për grupin B të Kampionatit Europian.Në ndeshjen e zhvilluar në Kopenhagen, danezët kaluan...

Vaksinimi masiv ka mbajtur nën kontroll pandeminë, Danimarka lehtëson masat anti-COVID

Vaksinimi masiv dhe me ritme të shpejta e ka ndihmuar Danimarkën që ta mbajë nën kontroll pandeminë.Tashmë autoritetet kanë vendosur të lehtësojnë masat, duke...

Njoftoi pezullimin e AstraZeneca-s, zyrtares së lartë i bie të fikët “LIVE”, ministri danez reagon shpejt (VIDEO)

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”, me argumentin se shkakton mpiksje gjaku...

Ky shtet vendos PEZULLIMIN përfundimtar të vaksinës AstraZeneca; shkakton mpiksje gjaku

Danimarka do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit. Qeveria e daneze bën me dije se ka marrë këtë vendim për shkak të...

Lajmet e fundit