Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Damian Gjiknuri

Punonjësit e Rafinerisë së Ballshit protestë te Kryeministria, del Gjiknuri: Është e kotë t’ia kërkoni qeverisë

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit kanë zënë derën përpara kryeministrisë për të protestuar për faktin që prej 9 muajsh nuk marrin pagat. Pas kësaj...

Ministri shkon në Dibër të takojë strukurat e PS, diskutojnë për skandalin e Xhelilit: Do e kalojmë edhe këtë

Pas publikimit të videoskandalit të kryebashkiakut të Dibrës Shukri Xhelili i cili i kërkonte favore seksuale një vajze në këmbim të vendit të punës,...

Shpallen fituesit e koncesionit për ndërtimin e një hidrocentrali mbi Vjosë

Në lumin e Vjosës do të ndërtohet një hidrocentral me fuqi të instaluar 99.5 megavat. Top Channel ka mësuar se Ministria e Energjisë ka...

Kjo është pasuria e ministrit të Energjisë Damian Gjiknuri dhe bashkëshortes së tij

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, rezulton të ketë 1,671,249 lekë të ardhura nga paga si ministër dhe pshpërblimet. Ndërsa tre llogari bankare...

Koncesioni që përplasi ministrat Ylli Manjani dhe Damian Gjiknuri

Ministria e Drejtësisë i kërkoi Ministrisë së Energjitikës të kthejë mbrapsht projektin për dhënie me koncesion të ndriçimit të rrugëve të bashkive Durrës dhe...

Tjetër emërim në qeveri, Gëzim Musabelli zv/ministër i Energjisë

Një tjetër emërim në nivel zëvendësministrash është miratuar nga kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së qeverisë. Gëzim Musabelli do të jetë...

Lajmet e fundit