Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Damian Gjiknuri

Damian Gjiknuri thirrje drejtësisë: Godisni edhe “djathtas”, krimet e tyre i kanë parë të gjithë!

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri u bëri thirrje organeve të drejtësisë të godasin edhe në radhët e opozitës. Gjatë fjalës së tij...

Gjiknuri takohet me deputetin gjerman: Nëse nuk hapen negociatat me Shqipërinë, një shans i humbur për sigurinë europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka zhvilluar sot një takim me Raporterin për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikën e Jashtme...

Komiteti Shqiptar në Greqi reagon pas vizitës së Gjiknurit në Athinë: Në takim s’mori pjesë asnjë shoqatë aktive…

Sekretari i PPS-së, Damian Gjiknuri bashkë me Mirela Kumbaron, Blerina Gjylametin, Laert Durajn, Artemisa Malon dhe Eridian Salianjin zhvilluan një takim në Athinë, dy...

“Buzë Vjosës me Damian e Balluk”, tre ministrat pozojnë të qeshur për hapjen zyrtare të Kardhiq-Delvinë

Rruga Kardhiq-Delvinë, një nga akset më të rëndësishme për jugun e vendit dhe veçanërisht për zonën bregdetare, është hapur zyrtarisht sot më 2 korrik....

“Çunat e Londrës”, Gjiknuri: Përfitojnë nga amnistia vetëm për të ardhurat nga aktivitete të ligjshme

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri u ka bërë thirrje emigrantëve shqiptarë në Britaninë e Madhe që të vijnë të investojnë në Shqipëri...

Harta e re gjyqësore, Gjiknuri: Ofron zgjidhje më të mira në shërbim të publikut, janë respektuar rekomandimet e Kuvendit!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri tha sot në Kuvend se harta e re gjyqësore ka respektuar rekomandimet e Kuvendit Në fjalën e...

Socialdemokratët gjermanë takime në PS, Gjiknuri: Diskutuam mbi rëndësinë e përfshirjes së të rinjve në politikë

Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate Gjermane (SPD) dhe të Fondacionit Friedrich Ebert në Shqipëri janë takuar me drejtuesit e Partisë Socialiste. Sekretari i Përgjithshëm i PS...

Gjiknuri mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Nishani: Personalitet që përcolli vlerat më të mira njerëzore

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani. Në mesazhin e tij, Gjiknuri thekson se...

Do pranojnë në komision mbështetës të Berishës? Gjiknuri: S’do vëmë këto lloj kushtesh, nuk do përjashtojmë deputetët e tjerë

 Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, i pyetur nëse do pranonin një komision mbështetës me përmbajte nga grupi i Sali Berishës, është...

“Emrat s’kanë pse dalin në publik”, Gjiknuri për Alibeajn : Prisja më shumë seriozitet nga opozita, nëse ke autoritet merr vendimet jashtë kamerave

Damian Gjiknuri tha se nga opozita priste më shumë serioziet gjatë procesit për zgjedhjen e Presidentit. Sa i përket kërkesës së kryetarit të Grupit Parlamentar...


Lajmet e fundit