Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

crypto

Kompania e kriptomonedhave i dërgon gabimisht 10 milionë në vend të 10 euro, gruaja blen shtëpinë e ëndrrave dhe “mbush” me para shoqërinë

Duhet të kompensohej me 10 euro por kompania e kriptomonedhave i dërgoi gabimisht 10 milionë paund, kjo është historia e pazakontë e një gruaje...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...

Bie papritur vlera e Bitcoin, tërheq me vete edhe kriptomonedha të tjera

Vlera e Bitcoin ka rënë ndjeshëm gjatë ditës së sotme, duke shkuar në poshtë 52 mijë dollarë. Shkak është bërë problematika ligjore që El Salvador...

PASTRIM PARASH i grupeve kriminale, sekuestrohen 344 MILION EURO në kriptomonedha

Policia e Londrës ka sekuestruar një sasi rekord parash në kriptomonedha, si pjesë e një hetimi për pastrim parash të grupeve kriminale. Policia Metropolitane njoftoi...

PayPal pranon pagesat me kriptomonedha në SHBA

Nga dita e sotme aplikacioni i transfertave të parave dhe pagesave, PayPal pritet të lejojë konsumatorët amerikanë të përdorin kriptovalutat për kryerjen e veprimeve...

Lajmet e fundit