Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

covid19

’28 viktima në total’: E prekur nga COVID-19, por jo në zonën e kuqe, dalin shifrat e Greqisë

Greqia është padyshim e prekur nga koronavirusi, por fatmirësisht nuk ndodhet në zonën e kuqe, mes shteteve më të prekurave. Në...

COVID-19/ Vdes 16 vjeçarja, viktima më e re në Francë! E motra: Nuk kishte sëmundje të tjera

Një vajzë 16 vjeçe e prekur nga COVID-19 ka humbur jetën në Francë.   Julie 16 vjeçare nga Parisi është viktima...

COVID-19/ shënohet viktima e 19-të në Greqi

Në Greqi është shënuar viktima e 19-të i prekur nga koronavirusi.   Në Greqi brenda 1 ore janë shënuar dy viktima....

COVID-19/ 12 vjeçarja amerikane në ‘luftë’ për jetën në terapi intesive

Emma një 12-vjeçare po lufton për jetën e saj  në një spital të Atlantës, SHBA pasi rezultoi pozitive ndaj koronavirusit. Emma...

Çfarë?! Do të na ushqejë Turqia me bukë nëse do të “përmbyset” bota”?

Nga Artan Fuga.    Nuk ka nevojë për panik. Bota nuk do permbyset. Por në u permbyste, nuk besoj se do...

COVID-19/ Mbi 2500 të vdekur, Italia nuk ia del dot dhe vendos masa ekstreme: 12 vite burg kush shkel karantinimin

Koronavirusi ka ‘gjunjëzuar’ botën, me qindra të vdekur dhe mijëra të infektuar në ditë. Një ndër vendet më të prekura nga...

 G-7, COVID-19, Rreziku i krizës ekonomike globale dhe Shqipëria

Bashkëpunimi si mjet për të përballuar krizën Akademik, Prof.Dr. Anastas Angjeli. Ditët e fundit po përjetojmë momente ndër më të vështirat...

Rrëfehet mbesa e viktimës së parë nga COVID-19: Nuk e fshehëm faktin se ishim në Itali, vdekjen e saj e morëm vesh nga TV,...

Mbesa e 73 vjeçares që humbi jetën në spitalin e Durrësit për shkak të koronavirusit, ka sqaruar të gjithë ngjarjen e ndodhur me anë...

Lajmet e fundit