Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

covid19

Në muajin e 7-të të shtatzënisë, ndërron jetë nga Covid 18-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku ka humbur jetën një 18-vjeçare shtatzënë si pasojë e Covid-19. Mediat vendase bëjnë me...

26 viktima nga Covid-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë: 6 nga personat që humbën jetën ishin të vaksinuar

Sërish një numër i lartë viktimash u shënuan ditën e sotme në Kosovë, ku 26 qytetarë nuk ia dolën që të fitonin betejën me...

“Shtatori do të jetë muaj i hapur i vaksinimit kundër Covid-19”, Manastirliu thirrje qytetarëve për t’u vaksinuar

Minsitria e Shëndetsisë Ogerta Manastirliu pak më parë ka dhënë lajmin se muaji shtator do të jetë gjithashtu muaj i hapur i vaksinimit masiv...

Shifra dramatike në Kosovë, 11 persona humbin jetën nga Covid në 24 orë, më shumë se 1 mijë të infektuar

Ministria e shëndetësisë në Kosovë ka raportuar shifrat gjatë 24 orëve sa i përket pandemisë nga Covid-19. Gjatë ditës së fundit 11 persona kanë humbur...

4 viktima nga Covid-19 në Kosovë, më shumë se 1 mijë të infektuar

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë me dije shifrat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Kanë rezultuar pozitivë 1.096 qytetarë dhe është...

Bino: Rikthehen masat, nëse shfaqet varianti Delta dhe rriten shifrat

Shqipëria është në alert sa i përket variantit indian, Delta të Covid-19. Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë, Silva Bino, është shprehur se nëse në vend...

Për të katërtën ditë radhazi asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë, shënohen pak raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë raporton se deri më tani janë testuar 1.848...

“A e kemi fituar plotësisht betejën me pandeminë?” mjeku Kalo: Kemi kaluar periudhën më të vështirë, ditë më të mira na presin

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka postuar një foto nga koridori i Urgjencës së Shërbimit të Sëmundjeve Infektive/Covid-1, ku ka folur edhe për pandeminë. Me...

OBSH, thirrje për të mos politizuar debatin për origjinën e koronavirusit

Një zyrtar i lartë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka kritikuar debatin e lindur kohët e fundit mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës lidhur...

Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar me dy doza kundër Covid-19

Shtetet anëtare të BE kanë rënë dakord ditën e sotme që kufijtë e bllokut duhet të hapen sërish për udhëtarët që janë vaksinuar plotësisht,...

Lajmet e fundit