Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

covid

Frikë nga një shpërthim tjetër i valës së Covid, Kina izolon një pjesë të Wuhan

Qytetet kineze nga Wuhan në Kinën qendrore deri në Xining në veri-perëndim po mbyllin ndërtesat dhe rrethet të frikuar nga një valë tjetër e...

Fauci ngre alarmin: Covid-i afatgjatë është emergjencë “tinëzare” e shëndetit publik

Dr Anthony Fauci, një nga ekspertët më të mirë të sëmundjeve infeksioniste në SHBA, ka paralajmëruar për “shpalljen e fitores së parakohshme” ndaj pandemisë,...

Kreu i OBSH: Covid-i afatgjatë po shkatërron jetën e njerëzve, duhet të ndërhyhet

“Covidi “afat gjatë” po shkatërron jetën e miliona njerëzve dhe po bën kërdinë në sistemet dhe ekonomitë shëndetësore”, paralajmëron kreu i Organizatës Botërore të...

Asnjë viktimë nga Covid në vend, ja sa raste u shënuan në 24 orë

Vijon të mbetet i ulët numri i të infektuarve në vend, ku gjatë 24 orëve të fundit u testuan 553 persona dhe rezultuan pozitivë...

“Situata po ndryshon”, Joe Biden: Pandemia e Covid-19 drejt fundit në SHBA

Presidenti Joe Biden e ka shpallur fundin e pandemisë në SHBA, edhe pse numri i amerikanëve që kanë vdekur nga Covid vazhdon të rritet. Biden...

Ulet numri i të infektuarve me Covid në vend, 9 pacientë marrin trajtim në spital

694 testime janë bërë ditën e sotme dhe 75 qytetarë janë rezultuar pozitivë me Covid. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në...

Asnjë viktimë nga Covid, ja sa kanë rezultuar pozitivë në një ditë

Ministria e Shëndetësisë njofton në lidhje me situatën e Covid-19 në vend. Gjatë ditës së fundit janë testuar 672 persona, nga të cilët kanë...

Bien shifrat e Covid në vendin tonë, asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 282 testime, ku 28 persona rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Ulet numri i të infektuarëve nga Covid, asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 559 testime, nga të cilat 131 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit të...

16 persona të shtruar në spital, 200 qytetarë rezultojnë pozitiv me Covid në një ditë

Ministria e Shëndetësisë njofton situatën e Covid gjatë 24 orëve të fundit në vend. Bëhet me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 917...

Lajmet e fundit