Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

covid

Çfarë dihet deri tani për variantin e ri të koronavirusit, XBB shmang më lehtësisht antitrupat

Një variant i ri i koronavirusit është përgjegjës për rritjen e madhe të rasteve me infektime në SHBA, Kanada dhe 24 shtete ku është...

Varianti i ri i Covid mbërrin në një tjetër vend, autoritetet në ALARM

Varianti i ri i Covid-19, Gryphon ka mbërritur dhe në Pakistan. Prezenca e këtij varianti është konfirmuar nga autoritetet shëndetësore. Në një deklaratë për mediat...

Vala e re e Covid-19 në Kinë, në Britaninën e Madhe do kërkohet tampon negativ nga 5 janari

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka bërë një kthesë të madhe duke vendosur kontrolle për Covid tek udhëtarët nga Kina nga 5 janari, pas kritikave...

SHBA rikthen testin negativ të Covid-19 për pasagjerët nga Kina

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i kërkojnë udhëtarëve nga Kina të paraqesin një test negativ për koronavirusin, përpara se të lejohen të hyjnë...

Covid rindez frikën në Kinë, mbingarkohet sistemi shëndetësor dhe krematoriumet

Kinë – Yao Ruyan ecte me nervozizëm jashtë spitalit në provincën kineze Hebei, rreth 70 kilometra në jugperëndim të Pekinit. Vjehrra e saj u...

Covid “paralizon” Kinën, 37 milionë të infektuar në një ditë

Zyrtarët kinezë thuhet se parashikuan se në 20 ditët e para të dhjetorit, 250 milionë njerëz ose 18 për qind e popullsisë së vendit,...

Kina sërish KËRCËNIM për botën, Covid po përhapet me shpejtësi, ekspertët: Variantet e reja mund të jenë katastrofë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i frikësohen një vale të re të Covid-19. Sipas ekspertëve amerikane shtimi i rasteve në Kinë mund të përkthehet...

Pas Covid-it KËRCËNOHEMI nga “Gripi i Devesë”, ekspertët ngrenë ALARMIN: Rreziku vjen nga tifozët në Katar

Autoritetet shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar kanë lëshuar udhëzime për mjekët që të jenë vigjilntë ndaj njerëzve, veçanërisht ndaj tifozëve të futbollit që kanë...

70 vite nga themelimi i Universitetit të Mjekësisë në Tiranë, Rama: Është i pari në renditjen për fondet e përthithura nga programet e BE

U përkujtua sot 70 - Vjetori i krijimit të Universitetit të Mjekësisë në Tiranë, një pjesë e veçantë e historisë shkencore dhe intelektuale të...

SHBA: Rusia shtyn bisedimet për inspektimin e armëve bërthamore

Rusia ka shtyrë bisedimet me Shtetet e Bashkuara lidhur me armët bërthamore, që ishin paraparë të mbaheshin gjatë kësaj jave në Kairo, njoftoi Departamenti...

Lajmet e fundit