Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

covid

Publikohen shifrat: Katër pacientë në intubim dhe 8 në terapi intensive, por numri i infektimeve me Covid mbetet i ulët

Tre pacientë të prekur nga koronavirusi kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e...

Keni planifikuar pushime jashtë vendit? Tomini jep lajmin e mirë, ja çfarë duhet të dini

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka deklaruar sot se shqiptarët këtë verë nuk do të pengohen për të udhëtuar jashtë vendit. Tomini u shpreh se...

Skenë makabre në Indi, familjarët nuk kanë para për koston e krematoriumit, trupat e viktimave nga Covid hidhen në lumë (VIDEO)

Me dhjetra trupa janë hedhur në brigjet e lumit Gangas në Indinë Veriore. Mediat e huaja raportojnë se trupat e hedhura në lumin Gangas janë...

8 në terapi intensive, 5 në intubim, MSH nxjerr shifrat: Pak raste të reja, por RRITET numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit...

Do jeni në shtator sërish ministre e Ramës? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është pyetur nëse do të jetë sërish pjesë e kabinetit qeveritar në shtator. Ajo tha se ende nuk është...

Manastirliu tregon nëse ka vdekur dikush pas marrjes së vaksinës: Kush ka bërë Pfizer, 80% kanë pasur mpirje krahu, vdekje JO!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka treguar sot në “Opinion” se dy arsyet kryesore pse është ulur kurba e infeksionit është marrja-zbatimi i masave...

Ky shtet rikthehet në karantinë TOTALE, mbyllen shkollat, bizneset dhe transporti

Teksa e gjithë bota po lehtëson masat e vendosura për parandalimin e Covid e kundërta po ndodh në Malajzi. Kryeministri i vendi, Tan Sri Muhyiddin...

Një viktimë nga Covid, ministria publikon shifrat: Sa raste infektimesh ka patur në 24 orët e fundit

Bie ndjeshëm numri i rasteve të infektimeve të reja me koronavirus në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, vetëm një...

Pesë viktima nga koronavirusi në Kosovë, publikohen shifrat e plota

Kosova ka regjistruar një rënie të rasteve të reja këtë të dielë nga COVID-19, por ndërkohë viktimat janë rritur. 97 të infektuar pati së fundmi,...

Manastirliu publikon shifrat e fundit: Vaksinimi nuk ndalet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e fundit të vaksinimit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 11.073 doza...

Lajmet e fundit