Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

COVID 19

Nëse keni këto pesë simptoma të variantit Omicron, duhet të testoheni për COVID-19

Varianti Omicron ka sjellë një rritje të ndjeshme ë numrit ditor të rasteve të raportuara me coronavirus në të gjithë botën. Megjithatë, ekspertët paralajmërojnë se...

Lajm i mirë nga OBSH: Ky vit mund të sjellë fundin e pandemisë COVID-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, dha një lajm të mirë gjatë një conference për shtyp në prag të ndërrimit të...

Rritje e ndjeshme e infektimeve në 24 orët e fundit, COVID i merr jetën 35 vjeçares nga Berati

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është regjistruar një rritje e ndjeshme e infektimeve me COVID-19, pasi 708 qytetarë kanë rezultuar pozitivë...

Viroza e re që po qarkullon masivisht në Shqipëri, mjekja: Mos e ngatërroni me Covid-in

Në vendin tonë është duke qarkulluar një virozë e re,  e cila shoqërohet nga temperatura e lartë mbi 39 gradë dhe shpesh ngatërrohet edhe...

Sali Berisha e tregon për herë të parë: E kam kaluar COVID-in, i kam marrë të dyja dozat e vaksinës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar për herë të parë se e ka kaluar koronavirusin dhe i ka marrë të dyja dozat e vaksinës anti-COVID. Ai...

Variante të tjera pas Omicron? Ja si përgjigjen Pëllumb Pipero dhe Ilir Alimehmeti

Varianti Omicron mund të jetë i fudnit i kësaj pandemie, që për më shumë se dy vite ka “pushtuar” botën. Mjekët Pëllumb Pipero dhe Ilir...

Situatë e qëndrueshme prej javësh, zv.ministrja Rakacolli tregon përse nuk lehtësohen masat anti-COVID

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila është edhe anëtare e Komitetit Teknik të ekspertëve, është shprehur mbrëmjen e sotme se masat anti-COVID nuk...

Këto janë simptomat e variantit Omicron që duhet t’i dini

Varianti Omicron i koronavirusit ka sjellë rritje të shifrave të infektimeve në të gjithë botën, për shkak se përhapet më lehtë. Komiteti i Ekspertëve njoftoi...

Omicron vijon të përhapet në Europë, shtetet regjistrojnë shifra të larta

Autoritetet shëndetësore në Francë dhe Itali regjistruan një numër rekord rastesh më koronavirus, ndërsa varianti “Omicron” vijon të përhapet lehtësisht. Të shtunën, Franca raportoi 104611...

Epidemiologu Alimehmeti kundër vaksinimit të fëmijëve të shëndetshëm: E kalojnë lehtë, të vaksinohen të mëdhenjtë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dalë kundër vaksinimit të fëmijëve të shëndetshëm, edhe pse Shqipëria miratoi vaksinimin ndaj COVID për fëmijët 12 vjeç e lart...

Lajmet e fundit