Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

COVID 19

Studimi i fundit: Nuhatja dhe shija mund të humbasin përgjithmonë te ata që infektohen me COVID

Humbja e nuhatjes dhe shijes është një nga karakteristikat e COVID-19, së bashku me kollën dhe temperaturën. Një studim i fundit i kërkuesve shkencorë të...

SHIFRAT/ Mbi 600 të infektuar në 24 orët e fundit, COVID u merr jetën 4 qytetarëve

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 659 raste të reja me koronavirus, një shifër më e ulët se dita e...

SHIFRAT/ Ulet numri i infektimeve në 24 orët e fundit, COVID u merr jetën 5 qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e infektimeve me COVID në 24 orët e fundit, ku mësohet se janë regjistruar 193 raste të reja. Fatkeqësisht,...

Shifrat e COVID në Kosovë, rritet numri i infektimeve, fatmirësisht nuk ka asnjë viktimë

Lajme të mira vijnë nga Kosova, pasi në 24 orët e fundit nuk ka asnjë viktimë nga koronavirusi. Ministria e Shëdnetësisë ka njoftuar se janë...

SHIFRA ALARMANTE/ Rritje e ndjeshme e infektimeve në 24 orët e fundit, COVID u merr jetën 5 qytetarëve

Në 24 orët e fundit në vendin tonë ëhstë shënuar një rritje e ndjehsme e infektimeve, pasi 1648 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në tetsin...

Coronavirus, grip apo ftohje: Ja si të kuptoni se çfarë po ndodh në trupin tuaj

Sezoni i gripit dhe i viruseve po zgjat shumë, ndërsa ftohjet dhe coronavirusi janë të pranishme, si dhe një variant i ri i llojit...

Nëse keni këto pesë simptoma të variantit Omicron, duhet të testoheni për COVID-19

Varianti Omicron ka sjellë një rritje të ndjeshme ë numrit ditor të rasteve të raportuara me coronavirus në të gjithë botën. Megjithatë, ekspertët paralajmërojnë se...

Lajm i mirë nga OBSH: Ky vit mund të sjellë fundin e pandemisë COVID-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, dha një lajm të mirë gjatë një conference për shtyp në prag të ndërrimit të...

Rritje e ndjeshme e infektimeve në 24 orët e fundit, COVID i merr jetën 35 vjeçares nga Berati

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është regjistruar një rritje e ndjeshme e infektimeve me COVID-19, pasi 708 qytetarë kanë rezultuar pozitivë...

Viroza e re që po qarkullon masivisht në Shqipëri, mjekja: Mos e ngatërroni me Covid-in

Në vendin tonë është duke qarkulluar një virozë e re,  e cila shoqërohet nga temperatura e lartë mbi 39 gradë dhe shpesh ngatërrohet edhe...

Lajmet e fundit