Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

COVID 19

Pandemia drejt fundit? Bill Gates pesimist: Më e keqja mund të mos ketë ardhur akoma

Miliarderi Bill Gates ka paralajmëruar se ekziston rreziku që bota të mos e ketë parë ende më të keqen e pandemisë COVID-19. Ai tha se...

Simptomat dhe shkaqet e tuberkulozit, kolla e vazhdueshme mund të mos jetë COVID-19

Një kollë e vazhdueshme dhe ethet janë dy nga tre simptomat klasike të COVID-19. Megjithatë, një mjeke ka paralajmëruar se këto simptoma mund të...

Asnjë humbje jete nga COVID-19, ulet numri i infektimeve në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 64 raste të reja me COVID-19, ndërsa fatmirësisht nuk ka patur asnjë humbje jete. Në...

Masat e reja të Komitetit Teknik: “Dritë jeshile”  për dasmat dhe grumbullimet e tjera, ja çfarë dokumentash duhet të kenë qytetarët që hyjnë në...

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë vendimet e reja në lidhje me situatën e pandemisë COVID-19 në vendin tonë. Zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli,...

SHIFRAT E FUNDIT/ Asnjë viktimë nga COVID-19, ja sa infektime janë regjistruar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 69 infektime të reja me koronavirus. Fatmirësisht, COVID -19 nuk i ka marrë jetën...

Barack Obama infektohet me COVID-19, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e ish-Presidentit të SHBA

Ish-Presidenti i SHBA, Barack Obama, është infektuar me koronavirus, ndërsa bashkëshortja e tij Michelle ka rezultuar negative në testin e COVID-it. Lajmin e ka bërë...

LAJM I MIRË/ Asnjë humbje jete nga COVID-19, numri i rasteve aktive në Shqipëri bie nën 1 mijë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e pandemisë në 24 orët e fundit, ku fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë viktimë. Ndërkohë, 42 persona janë...

COVID u merr jetën 2 qytetarëve, regjistrohen më shumë se 100 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 102 infektime të reja nga 1213 testime të kryera. Fatkeqësisht, COVID u ka marrë jetën...

Qeveria miraton kontratën e re, 1 milionë doza të tjera Pfizer do të vijnë në Shqipëri gjatë vitit 2022

Qeveria shqiptare ka miratuar kontratën e re me Pfizer, e cila i siguron Shqipërisë 1 milion doza vaksine për vitin 2022. Ndërkohë, aktualisht në...

CDC: Mbrojtja nga dozat përforcuese të vaksinave anti-COVID bie pas katër muajsh

Shumica e fuqisë mbrojtëse e ofruar nga dozat përforcuese e vaksinave kundër koronavirusit bie pas katër muajsh, thanë Qendrat amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin...

Lajmet e fundit