Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

covid-19 be

STUDIMI: Aktiviteti fizik dhe lëvizja parandalojnë simptomat e rëndë nga Covid-19

Një mënyrë jetese pasive dhe sedentare shton rrezikun që në rast infektimi me Covid-19 të sëmurët ta kalojnë sëmundjen rëndë e madje të vdesin...

Edhe pse shkaktoi trompozë Johnson&Johnson nuk ndalet, fillon furnizimin e BE-së me vaksina

Kompania Johnson&Johnson ka filluar shpërndarjen e vaksinave kundër COVID-19 në Bashkimin Evropian, tha Peter Liese, një ligjvënës i Parlamentit Evropian, transmeton Reuters. Shpërndarja ishte planifikuar...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Këto dy ditë nis vaksinimi masiv për grupmoshën mbi 60 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastrirliu inspektoi sot nga afër procesin e vaksinimit në Vlorë, ku tha se në këtë qark janë kryer 26 mijë...

BE finalizon marrëveshjen për 405 milionë doza vaksinash të Covid-19, përfiton dhe Shqipëria (SHIFRA)

Komisioni Evropian miratoi një kontratë të pestë me kompaninë evropiane farmaceutike CureVac, e cila parashikon blerjen fillestare të 225 milionë dozave në emër të...

Lajmet e fundit