Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

CORONAVIRUSI

Shefi i parandalimit të sëmundjeve: Vala e dytë e COVID do jetë më e fuqishme

Ditën e djeshme drejtori i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, Robert Redfield në SHBA ka  thënë se një valë e dytë e...

OBSH: Të gjitha provat tregojnë se koronavirusi e ka origjinën nga lakuriqët e natës

Ditën e sotme Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka thënë se të gjitha provat tregojnë se koronavirusi e ka origjinën nga lakuriqët e natës...

Kërkime për ilaçin ndaj COVID-19, mjeku turk: Është gati vaksina me emrin ‘Dornaz alfa’, e prezantojmë më 23 prill

Profesori turk Dr. Ercüment Ovalı ka thënë se ka gjetur vaksinën kundër koronavirusit. Ovali me anë të një postimi në rrjetet...

Parashikimi i biologut Et’hem Ruka: Pandemia mund të shuhet për dy javë (Si ka ndryshuar KURBA)

Profesor Et’hem Ruka, biolog në profesion, publikon disa të dhëna interesante lidhur me covid 19 në Shqipëri. Ai paraqet grafikisht se...

Nga Librazhdi në Lombardi, flet infermierja që shkoi vullnetarisht në ‘vatrën’ e coronavirusit: Pse mora vendimin të vija këtu (INTERVISTA)

Nga Mikeljana Prenja për newsbomb   Kjo është Manjola Roçi, një prej infermiereve që ndodhet në ‘vatrën’ e Covid 19 në...

Presidenti kinez paralajmëron mundësinë e një vale të dytë coronavirusi

Presidenti kinez Xi Jinping ka paralajmëruar se ekziston mundësia që koronavirusi të rikthehet pasi pandemia globale vazhdon të përhapet.   Mediat...

Pasojat e ‘paraburgimit popullor’ nga Coronavirusi

Nga Denis Dyrnjaja Të gjithëve na ka rastisur të kemi dëgjuar për kufizimin e lirisë në terma gjyqësorë si masa sigurie...

COVID 19/ Ja vendi i parë në Europë që planifikon të dalë nga izolimi, do hapen dyqanet, restorantet e kafenetë

Koronavirusi ka ‘gjunjëzuar’ mbarë botën ku ka me qindra të vdekur çdo ditë dhe me mijëra të tjerë të infektuar.  ...

Ekspertët nga Australia: Ilaçi për parazitët e kokës vret koronavirusin

Një studim i ri është kryer në Universiteti ‘Monash’ në Australi dhe ka treguar se ilaçi për anti-parazitët e kokës vret COVID-19 në laborator...

Aktori i njohur turk me simptomat e COVID-19, del përgjigja e analizave

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar Kıvanç Tatlıtuğ bëri me dije disa ditë më parë se ishte sëmurë dhe...

Lajmet e fundit