Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

coivd

Të vaksinuar me një dozë të vaksinës, pala kosovare kthen mbrapsht qytetarët në doganën e Morinës

Shumë qytetarë janë kthyer mbrapsht nga pala kosovare në doganën e Morinës. Bëhet me dije se qytetarët shqiptarë janë kthyer pasi janë të vaksinuar...

Pesë vite burgim për vietnamezin që shpërndau koronavirusin

Një vietnamez është dënuar me pesë vite burgim për shkelje të rregullave të pandemisë dhe përhapje të koronavirusit. Sipas gjykatës, Le Van Tri është shpallur...

Pas 15 muajsh në spital, 49 vjeçari vdes nga Covid-19: U kërkoi mjekëve të ndërprisnin trajtimin

Jason Kelk, 49 vjeç ka ndërruar jetë 3 ditë më parë në Britaninë e Madhe duke u bërë pacienti i parqë që ka qëndruar...

Varianti indian i Covid-19 ka ardhur në Shqipëri? Shefja e Komitetit të Ekspertëve: Nuk kemi dërguar mostra për verifikim

Mira Rakacolli, drejtuese e Komitetit Teknik të Ekpertëve thotë se Shqipëria nuk ka dërguar mostra në vendet partnere, për variantin indian të Covid-19. Pra,...

‘E thotë Inteligjenca Amerikane, jo unë’, mjeku i njohur i prerë: Covid nuk është prodhuar nga dora e njeriut (DEKLARATA)

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo përmes një reagimi shprehet i prerë se Covid-19 nuk është prodhuar nga dora e njeriut. ...

Lajmet e fundit